Moniccc

Jak se donutit do učení? :D

Nejlepší odpověď
Damiana

Těžko. Musíš mít nějakou motivaci. Ať už je to touha po zlepšení prospěchu ze strachu z propadnutí nebo třeba zájem o danou látku, kterou vám učitel nedovedl nejlépe vysvětlit.
Ale rozumím ti – když na stole leží nenáviděný úkol je najednou všechno ostatní, co by se dalo dělat, o moc zábavnější. Někomu to ale bohužel zůstane napořád.

Další odpovědi
anonym

Nejlepší je nenutit se. Klidně si řekni, že se Ti do toho nechce. Potom zapřemýšlej o tom, jaké budeš mít vyhlídky se špatnými známkami a co budeš chtít v životě dělat. Ono se totiž dá i nevystudovat a nevyučit se. Otázkou je: Co potom? Máš tu chytré otázky, takže se nebojím, že to nepřejde. Jestliže se Ti nechce právě teď, odpočiň si. Udělej, co musíš na zítra a zbytek zatím neřeš.

Andělé

Prostě překonat sama sebe,nic jiného Ti nezbyde 🙂
Najdi si motivaci-lepší budoucnost,šance na výhodnější pracovní nabídky apod. Překonej lenost,do vzdělání se dnes vyplatí investovat čas..:-)

verunka483

To nepůjde :D Mě to taky nejde… Pokud na něco přijdeš, dej vědět :D

ReHu

Těžko.
Ale zvaž, co je pro tebe lepší. A jaké máš vyhlídky, pokud se dlouhodobě nebudeš učit. Jaké to bude mít pro tebe důsledky.
Nevím, ve které jsi třídě a jak jsou pro tebe výsledky důležité.

Michal Kole

Říct si, teď udělám úkol a pak se „odměním“, třeba půjdu do bazénu si zaPLAVAT nebo „topit kluky“ -D 😁 😁.

Už jsi poprosila rodiče, aby tě přihlásili na plavecký kurz ?

Jsou profese, kde je plavání NEZBYTNOST, např. letuška, policistka, vojačka, učitel i když neučí tělocvik (je to povinný předmět na pedagogické fakultě nebo na pedagické střední škole),…

Tata

Těžká rada. Pokud tě nebaví učení, tak ti žádná rada nepomůže. Každá přijde od někoho staršího, který ze svých zkušeností ví, že kdyby se pořádně učil mohl se mít v životě líp. Jenže je to starej paprika, kterej nerozumí životu a potřebám mladých. Klidně se na učení vybodni a zařaď se mazi ty křeí budou madým lidem radit, učte se dokud to jde, ať neco umíte a máte větší šanci v životě.