Raddess

Jak se nejlépe učit?

Jak se nejlépe učit..při jaké hudbě, při požití nějaké látky, při jezení atd…? Nějaké ověřene vaše zkušenosti? Díky za tipy

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Něco jsem napsal, ale je to zaměřené strikně na elektrotechniku

http://elektronika-me-hobby.8u.cz/jak-se-ucit-odborne-elektrotechnicke-predmety-na-strednich-odbornych-prumyslovych-skolach-strednich-odbornych-ucilistich.php

Další odpovědi
anonym

Nejméně náročná příprava je soustředit se ve škole a sledovat výuku učitele. Potom stačí si jen doma zopakovat, co bylo ve škole řečeno, případně „dopilovat“ věci, které stačil mozek vytěsnit.
K učení je třeba přistupovat hlavně s „dobrou motivací“. Učitelé tu nejsou proto, aby žáky připravovali o čas, který mohou věnovat sportu a zábavě. Je třeba se učit s tím, že vzdělaný člověk má vždy podstatně lepší možnosti najít v životě uplatnění, také si může svobodněji vybírat profesi, kterou se v budoucnu bude chtít živit.
Co máš dělat při učení, aby Ti látka „lezla“ lépe do hlavy, na to je každá rada krátká. U každého jednotlivce působí na zapamatování jiné vlivy. Zkus si odzkoušet sám, zda Tě hudba spíše neruší. Já sice sama mamince vysvětlovala, že se zapnutým rádiem se mi učí lépe, ale pravda to nebyla. Hudba rozptyluje, uspává apod. Také zvaž, zda se Ti učí lépe ráno nebo odpoledne. Když mi šlo o zkoušku, na níž mi opravdu záleželo, nebylo nad ranní budíček a zopakování si učiva ještě před odchodem do školy.
Nějaké látky – ty určitě nepoužívej. Ty jenom „oblbnou smysly“. Spíš se snaž najít si na učení pravidlený čas, přiměřeně sportovat a nezanedbávat zdravou výživu.
Pokud se chceš opravdu učit a něco se naučit, tak sněz něco lehčího, než sedneš ke knihám, necpi se během učení a snaž se soustředit na to, co máš před sebou. Mobil a PC raději vypni. Nezapomínej na pitný režim – nejlépe čaj, nebo obyčejnou vodu.

quentos

U mě fungovalo spíš učit se bez hudby, abych se mohl plně soustředit; dát si k tomu kafe, případně čokoládu, a dostatek vody. Po několikerém přečtení studované látky je dobré udělat si (zpaměti) výpisky toho, co si člověk zapamatoval.
Ne každý je ovšem magor do muziky jako já (takže když jsem si pustil muziku, byl to pro mě signál volného času – možná proto učení s ní nefungovalo) – u těch, kteří ji tak nežerou, může působit jako dobré pozadí, pokud na sebe nestrhává Vaše soustředění.

marťa382

Každému vyhovuje něco jiného. Někdo musí mít na učení klid, někomu se dobře učí při jeho oblíbené hudbě. Někde se není schopen nic naučit večer, jinému to vyhovuje nejlíp.
Můžeš si pročíst nějaké tyto články:
http://www.ga­te2biotech.cz/jak-se-ucit-pritom-se-soustredit-a-neco-se/

http://www.stu­denta.cz/maga­zin/article/510/jak-se-ucit-4-zpusoby-jak-vam-naleze-do-hlavy-cokoliv

http://my-nactilete.blog­.cz/1010/jak-se-soustredit-na-uceni

http://www.ide­je.cz/cz/clan­ky/jak-se-naucit-vice-a-pritom-se-mene-ucit
a další…
Přeji hodně štěstí. :)

Drap

Každý si musí najít to, co mu vyhovuje. Pro mne bylo nejlepší bez hudby, sám, v klidu.

Amie

Těsně před spaním při svíčkách – děsně uklidnující atmosféra.

briketka10

ba ne Michale trefil ses ten návod je přesně ušitý na míru pro všechny :)