samicek333

Jak psa zbavit strachu z plavání?

Dobrý den, jak můžu svému psovi pomoct zbavit se strachu z plavání? Je to čtyřletý zlatý retrívr, vody se nebojí, do každého potůčku nebo rybníka hned vleze, ale jen tam, kam stačí. Docela ho baví aportovat, ale ani pro hozený klacek si nedoplave, stojí tam, kde ještě stačí a kouká na něj, to samé, když ho lákám na pamlsky. Jednou se mi ho podařilo přesvědčit, aby šel se mnou do hloubky, tam se mi ale vyškrábal do náruče a hrozně se bál. Když jsem ho zkusila trochu pustit, hned plaval ke břehu. Znovu už jsem to nezkoušela, aby se mu ta voda nezprotivila.
Nikdy se mu ve vodě nic špatného nestalo, na mělčině si se mnou normálně hraje, plavat umí, ale už od mala se bojí. Je možné ho nějak toho strachu zbavit?
Díky samicek333

Nejlepší odpověď
marci1

"Jak se váš pes naučí mít rád vodu:

  • Broďte se společně mělkou vodou
  • Nechte ho dovádět na mělčině s jinými psi
  • Dodejte mu pocit bezpečí plovací vestou
  • Nechte ho aportovat z vody oblíbený aport
  • Nechte ho sledovat jiné psy při plavání a aportování
  • Choďte se společně koupat
  • Nechte současně aportovat z vody dva psy
  • Na mělčině nechte psa pobíhat mezi vámi a partnerem."

Podrobněji ve zdroji. 🙂

http://www.pej­sek.cz/pece-a-vychova/vycvik-psa?id_clanek=798

Další odpovědi
zjentek

normálně bych ti poradil, ať si vyjedete někam na jezero na šlapadle a uprostřed ať s ním skočíš do vody a opakovat po dobu tak deset dní, jenže takhle, jak to popisuješ, to vypadá, že ten pes bude mít nějakej problém a to bych se obrátil na odborníka. Třeba ho něco bolí a nebo má špatnej zážitek, protože jinak je retrívr doslova vodní pes a vynikající plavec ..spíš bych to viděl na nějakej utajenej fyzickej handicap, kterýho sis ještě nevšimla ,(

Ivča369

ano je to možné ale musí si na tu vodu zvyknout. já bych to udělala asi takhle :
nejdříve bych si vyhledala nějaké místo na plavání jako je rybník, řeka nebo tak něco, pak bych šla do vody (ne tak hluboce prostě tak nějak normálně) a držela nějakou hračku nebo něco podobného, když zachytíš u pejska pozornost tak jdi hlouběji a hlouběji. pokud tohle nevyšlo tak ho prostě chytni a jdi sním do vody ale ne rychle jen pomalu aby si zvyknul takhle jsem to naučila i mého pejska . =)doufám že to vyjde aspoň to skus DRŽÍM TI PALCE ! =)
Doplňuji:
jinak pokud by nic nešlo asi bych se poradila na nějakou cvičitelkou nebo odborníkem =)