ki-qi

Psí strach jak na něj??

Dobrý večer ,máme doma dvouletého jorkšíra . Má strach z vody,auta a cizího prostředí. Voda mu problém nikdy nedělala ale asi před dvěma týdny ho můj milý bratránek hodil do bazénu . Dnes když sem ho chtěla vykoupat zalezl si ppd postel a půl hodiny sem ho lovila ven. Další problém když byl pejsek malinkej spadl ze schodů a v šoku sme ho vezli veterináři . Od té doby se bojí auta pořád kňučí a chce ven. A konečně problém čísli tři když je pejsek v cizím prostředí je přes den v pphodě jako doma ale když se má jít spàt kňučí štěká že chce pryč a nepomůže ani to když si ho dám do postele. Co s těmito problémy ??jak je řešit?? Za 14 dní se chystáme na dovču a chtěli bychom aby jel pejsek s náma. Předem děkuji za radu…

Nejlepší odpověď
Drap

Opět postupně nenásilně zvykat, jako u štěňátka. Za každý malý krůček odměňovat.

Další odpovědi
martin21000

Doma máme 12 roků starého křížence jezevčíka s sheltií. Za svůj život už toho prožil poměrně dost – jako malý skočil pod kola aut, kterého odhodilo 20 metrů do dálky, přežil to. Zhruba 8 let měl strach z aut, teď už je nějak neřeší.
Přežil dokonce vydržet zhruba hodinu stát na parapetu okna z výšky třetího patra, dokud ho sousedka nezachránila, jelikož doma nikdo nebyl. Na parapet už raději nechodí a raději je i už zavíráme když odcházíme pryč.
Dál přežil „uškrcení výtahem“. Alias vešel do výtahu dřív než páníček a výtah si někdo přivolal. Naštěstí karabinka nevydržela takový nátlak a zlomila se.
Tím chci říct, že pes si potřebuje ten daný zážitek vstřebat. Určitě bude potřebovat Vaši pomoc. Musíte s ním dělat malé krůčky.

tencosepta

No, asi by bylo nejlepší pejska nenutit, aby si na něco zvykal, stačí s ním chodit po městě a on si čase zvykne. Náš pes se taky bál plastových židlí, po dvou letech tento strach odezněl. Na dovču bych ho ale nebral, pejsek by se moc bál :(