Wimmerka

Jak zbavit psa strachu z lidí?

Dobrý den, mám doma ročního bígla, který má strach z lidí. Když byla mladší, strach se u ní nijak výrazdě neprojevoval. V cca 6 měsících byla na kastraci a od té doby se bojí skoro každého cizíhi, ale i lidí co zná. Např.když muž odjede na služební cestu a po týdnu se vrátí, tak se bojí i jeho. Vrtí ocasem a je šťastná, že ho vidí, ale minimálně den se k němu nepřiblíží. Když potkáme lidi na procházce, vyhýbá se jim obloukem, někdy na ně i štěká, ale neútočí. Máme doma ještě jedu starší fenu bígla, ta se strachem nemá problémy, ale malý to nijak nepomáhá. Normálně má výbornou poslušnost, na zavolání ihned přiběhne, ale když je v blízkosti někdo, koho se bojí, tqk se od něj drží v dostatečné vzdálenosti a štěká na něj a to se jí nedovolám.

Nejlepší odpověď
Drap

Jedině dlouhodobou výchovou. Setkávat se s cizími lidmi, nechat psa sklidnit, třeba posadit a cizí člověk ať mu dá třeba očuchat ruku, později pohladit.