bolak

Opravdu pozná pes, že má člověk strach?

Myslím normálně, když se octnou proti sobě tvář v psí tvář. A případně jak?

PS: ucmrdnutí do kalhot vynechte

Nejlepší odpověď
beer

Přesně jak nevím, ale pozná.
Psů se nebojím a oni to vědí velmi dobře. Jistě – je potřeba mít také určitou zkušenost jsk se k nim chovat.

Další odpovědi
anonym

Hmyz, zvířata i lidé vydávají pachové signály (feromony) a ty hlavně ve zvířecí říši slouží často ke komunikaci.
Pokud se člověk i podvědomě bojí, vydává tzv.feromon strachu a pes svým citlivým čichem tyto částečky snadno rozezná. Také člověk, který je nejistý, má strach mívá aniž by si to uvědomil poněkud jiné chování. Působí ztrnule, napjatě, nepřirozeně, mívá jiné pohyby, hlasové projevy atd.
To všechno dohromady pes vyhodnotí oprávněně jako markanty strachu a nejistoty.
Pro některého psa to může být signál k útoku.

Drap

Většinou to pozná, podle pohybů a chování daného člověka. Pokud se člověk nechová zcela přirozeně, je pes ve střehu, protože ví že nastává nějaká nestandartní situace.

hanicka.k.cb

Možná to pro tebe bude znít trochu divně, ale psi vycítí to jak se cítíš ty. Nejen když máš strach a jste k sobě tváří v tvář, ale i když s ním jdeš na procházku a jseš třeba nervozní, pes také znejistí protože ty se necítíš fajn a on pozná že má odněkud cítit nebezpečí. Funguje to i na druhou stranu, když jsi v pohodě, pes taky. Zvířata tohle prostě umnějí, lidé už tuto schopnost téměř ztratili, ale najdou se i výjimky ;)

iceT

Myslím,že to pozná stejně jako pozná blížící se nebezpečí.Normálně se psů nebojím,ale jednou jsem šla z brigády na vlak a potkala jsem vlčáka a obojkem,bez náhubku,bez páneška a on se postavil doprostředka pěšiny,naježil se a začal na mě vrčet.Beztak cítil,že mám v batohu nějakou laskominu,protože jsem vezla maso a granule,a asi měl stejný strach ze mě jako já z něj.Tak jsme na sebe chvíli koukali,já skoro potento strachy,ale pak jsem se vzchopila a obešla ho a on pak šel se mnou s vrtícím ocasem skoro až k nádraží.Ale po jisté jedné neblahé zkušenosti bez dovolení cizí zvířata nehladím.

iwrana

Pes má výborný čich,tak třeba ten strach z člověka cítí.Ale pozná i to,že se ho člověk nebojí a má psy rád.Měli jsme fenu německého ovčáka.Opravdu ostrá hlídačka,které se každý bál.Syn,když u nás ještě bydlel,tak měl kamaráda,který se hrozně opil a rozhodl se jít k našemu synovi na návštěvu.Nebyli jsme doma a když jsme přijeli,tak jsme našli tohohle kluka,jak nám spí přede dveřma a objímá naši super hlídačku,která k nám nikdy nikoho nepustila.No ten kluk psy miluje a vlastní rotwajlerku.

zzzzz

Pozná, já se psů bojím, když jsem byla malá, tak mě pokousal. O té doby mám hotovou fobii. Úplně panikařím a pes reaguje zmateně. Kdysi jsem četla, že lidské tělo vyplavuje chemii podle toho jak se cítí a pes je ji schopen vycítit. Nevím zda je to pravda. Na mě by to poznal i pes s defektem čichu.

zjentek

instinkty- poznám to i já, takže určitě i pes, páč má instinkt mnohem citlivější, díky své životasprávě, i když mu do toho dost negativně vstupujeme. Pozná se to celkem lehce, nic na tom není, stačí jen vnímat a cítit ..i když, nemůžu to jistě tvrdit, protože to, co jeden bere jako samozřejmé, druhý vůbec necítí. Je to vlastně důvod sváru mezi lidmi. Někteří chtějí vnímat, hrát fér, zatím ale tvrdě vede otupělost a pohodlí, ve světě nepotřebných instinktů. Až se to změní, bude vidět, kdo měl opravdový strach ,)