hhonza

Jak používat tituly z vysoké školy?

Vystudoval jsem pedagogickou fakultu, získal jsem titul Bc. Po několika letech jsem na ekonomické fakultě na jiné škole získal titul Ing. v navazujícím mag. programu. Užívají se oba tituly, když jsou každý z jiného oboru a jiné školy, i přesto, že ten druhý byl pouze dvouletý navazující program?
Doplňuji:
Edit: Neptám se abych se tak představoval, jen jsem nad tím přemýšlel, zda a jak je to ošetřeno. Na škole jsem se na to neptal.

Nejlepší odpověď
annas

V písemném styku můžete užívat vyšší: Ing. František Konopásek.

Chtete-li užívat oba, tak blíž ke jménu uvedete ten starší: Ing. Bc. František Konopásek. Je to možné, protože jste tituly získal na dvou různých fakultách.

Mohl jste získat odpověď hned, v archivu je několik otázek a odpovědí na ně.

Další odpovědi
anonym

Jak? – opatrně. Pokud se mi někdo v běžném společenském ´styku´ představí Ing. Pepa Novák, pomyslím si své…
😉
Jinak klidně používej oba (máš-li potřebu), běžně se používá ten ´nejvyšší´ – v tomto případě ing.

www

Viz Google, používání titulů, tituly.
P.S: co to bylo za školy, že se musíš ptát zde? Oni vám to neřekli? 🙂