Kelt

Jak odstraním soubor z adresáře?

Dělám v Total Commander a převádím soubory z jednoho disku do druhého. Díky nějaké instrukci jsem vytvořil soubor o velikosti 0, který má název, kde jsou zvláštní znaky a pod. Nemohu to smazat, protože mi píše, že to neexituje. Nejde to přepsat a chce to odstranit ochranu proti zápisu. A nevím, kde to je a jak se tam dostanu a provedu instrukci. Díky za rady.

Nejlepší odpověď
Dochy

  1. Není ten soubor chráněn, protože je otevřen v nějakém programu? Zkus restart
  2. Zkus ho přejmenovat. Zkus to i v jiném programu (explorer, command.com – „DOS“)
  3. Zkus kontrolu disku (tu z windows)
  4. Zkus nějakou profi/poloprofi aplikaci na opravu disku. Podobné nesrovnalosti běžně kontrolují.
  5. Vys… se na to. Je to snazší a užitečnější než tím ztrácet čas. 1 soubor nulové délky by neměl zas tak vadit. Systém sám (Windows) si tvoří tisíce souboru nenulové délky a pochybného účelu a lidi to zpravidla nechává klidnými.
  6. Když se Ti ani tato možnost nelíbí, najdi si disk editor, najdi přímo sektor se zapsaným názvem souboru a přejmenuj jej. Bacha, chyba se dá udělat velmi snadno. Přitom ta chyba velmi snadno může zničit data na disku – v krajním případě i všechna.

Bacha, Varování v bodě 6 se vztahuje i na ty předchozí možnosti. Ale riziko i závažnost následků roste s tím, jak daleko se v těchto doporučeních dostaneš – s vyjímkou bodu 5. Možná jej zvaž přednostně.

Další odpovědi
Kepler

Mně se stává něco podobného. Pod ikonkou na ploše mám soubor, který odstraním, ale ikonka zůstane. Když chci odstranit i ikonku, hlásí to, že soubor neexistuje. Tak to nechám plavat a druhý den po zapnutí PC tam už ikonka není. Mám to tak od té doby, co jsem si nainstaloval win10. Proč to dělá takové psí kusy netuším.

Pepa25

TC zobrazuje i skryté, systémové a dočasné soubory (pokud to má v nastavení). Je spousta možností, jak takový soubor mohl vzniknout a možná ho nějaký program ještě může pokřebovat. Takže je otázka: opravdu ho potřebujete odstranit?
Pokud je v nějaké složce (adresáři), kterou chcete smazat celou, tak ji prostě smažte celou …

Arne1

Zkusil bych to přímo průzkumníkem. Na jména souborů s podivnými znaky je lepší než commandery