HOMER

jak odstranit soubory, které nejdou odstranit?

Hledám nějaký program, který se neptá a smaže všechno. Zbylo mi něco z antiviru avira a nejde to smazat, nemám oprávnění a mám se „obrátit na administrátors“. Na vlastním počítačí-směšné! (jako administrátor jsem přihlášený byl) Už jsem hledal a pár programů zkusil, ale zatím bez úspěchu.
Doplňuji:
Pořád se mi to nedaří, ten příkaz mi nefungoval, průzkumník taky ne, unlocker není pro win7 a článek je zamotaný..Nadpis win7 a v 3 větě píše „zaměříme se samozřejmě na vistu“, tak jak mám věřit tomu, co se píše dál?!? Zkoušel jsem to, ale je to chaotické a nepochopil jsem co dál, navíc mám českou verzi a návod je pro ang. Zkusím si ještě najít nějaký lepší návod..

Nejlepší odpověď
Hohny

Zkusil bych to přes příkazový řádek.
Tedy nabídka start->spustit->napsat „cmd“
A zde zkuste napsat příkaz „rmdir /s /q c:\…cesta k adresáři“

Další odpovědi
bolak

To co hledáš má název Unlocker > http://www.slu­necnice.cz/sw/un­locker/

(odemkne a smaže)

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-odstranit-soubor-ktery-je-otevreny-v-programu-system
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-mohu-vymazat-tento-soubor

Doplňuji:
O tom že máš Win 7 nebyla nikde ani zmínka.

Tak zkus tohle ↓
>http://www.ol­dapps.com/unloc­ker.php?system=Win­dows7_x64
>http://mujsou­bor.cz/sifrova­ni/unlocker

A kdyby nepomohlo, tak ještě lockhunter ↓
>http://lockhun­ter.com/
>http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/bezpecnost/bez­pecne_mazani/loc­khunter/

A kdyby nepomohlo ani to, tak zkusit to smáznout z dosu. Předpokládám že v nouzovým režimu už jsi to zkoušel a nešlo, je to tak?

Alesh

Musíš si umět nastavit práva, ono je to trošku takové zamotané s tím administrátorem. Předpokládám, že máš Windows 7. Mrkni do zdroje, tak se dozvíš víc.

Zdroj: http://tech.por­snet.cz/2009/05/­aministratorska-prava-ve-windows-7.html

Tazman

No, potřebujete nějaký program, například Průzkumníka, spustit jako Administrátor. To, že jste přihlášený jako uživatel s typem účtu Administrátor s tím podle mě nesouvisí.

Takže, nabídka Start, vyhledejte si Průzkumník a klikněte na něj pravím tlačítkem. V nabídce zvolte Spustit jako Administrátor (nebo tak nějak).

Pak si zvesela v tomto programu smažte co je libo. 🙂

led

1 – Otvorte si na ikoně „zástupce unlocker“ vlastnosti. Na kartě „Kompabilita“ spustit v režime „Windows XP (Service Pack 3)“. a „Spustit jako správce“ + OK. Pak to pojede.

2 – Prípadne si nabootujte systém z externého zdroja (CD, USB) záchranný systém (najčastejši Linux), býva v časopise CHIP a odmažte, čo považujete za nepotrebné.

V oboch prípadoch je ale riziko poškodenia systému.

HOMER

V nouzovém režimu jsem to právě zkoušel a nešlo. Do dosu se raději nechci moc pouštět, nerad bych nadělal víc škody než užitku.. lockhunter nezabral, unlocker mi nějak zlobí. Co se týče těch oprávnění, tak je to velmi podezřelé. program jsem instaloval ze svého účtu, proto nechápu příčinu toho, že k jeho odinstalování nemám oprávnění. Tuším, že to bude něco na principu volného trhu.

bolak

Zkus ještě projet počítač checkdiskem. Avidu si odinstalovával klasicky a nebo přes revo unistaller?

HOMER

Běžně. Přidat nebo odebrat – atd.

bolak

Tak si zkus ještě stáhnout ccleaner a zkontroluj/oprav registry. A pak dej START>SPUSTIT napiš „chkdsk /f“ (bez uvozovek) dej enter, až se tě to zeptá A/N tak zmáčkni „A“, restartuj PC a nech ho dokončit kontrolu/opravu.

Kdyby náhodou nepomohlo ani tohle, tak znova najedeš do START>SPUSTIT, napíšeš „regedit“, odentruješ a zkusíš najít zbytky aviry v registrech. Ty pak smázneš a jestli to nepude ani takhle tak fakt už nevim :)

Jedniněěě… jestě bys moch zkusit jednu věc, když máš win7, tak si tam můžeš nastavit XP mode, je to tak ne? Tak si pustíš XP mode a tam to zkusíš odstranit pomocí toho původního unlockeru jak sem ti posílal. Mělo by to jít.

led

Nemusí nastavovať XP mode. Stačí prispôsobiť vlastnosti unlockeru. viď moja odpoveď

HOMER

Díky všem. Jdu na to z druhé trany, takže začínám zálohovat a budu obnovovat systém…

led

Zálohovať dáta je potrebné vždy robiť. Nikdy neviete, kedy sa budú hodiť. Okrem toho, nepoužívané dáta zaberajú potrebný priestor