Jak odblokovat kartu do fotoaparátu?

Ahoj. Poté co jsem kartu z digit. foťáku zasunula do zabudované čtečky v notebooku se karta zablokovala a jediné co na ní de, je prohlížení fotek, co jsou tam. Nejde nic mazat ani přepisovat. Totéž když sem kartu vrátila do foťáku; nejde už ani fotit, okamžitě napíše „Karta zablokována“ a foťák se vypne. Potřebovala bych poradit jak jí odbloknout nevím si s tím rady. :(

Nejlepší odpověď
1popelka1

Na kartě je malý posuvník po straně – možná i nápis „lock“, zkuste jej posunout na druhou stranu, možná jste o něj omylem zavadila.

A nebo už karta dosloužila, častým vytahováním a zasunováním (z/do foťáku a notebooku) se karta chtě nechtě ničí. Lepší je fotky stahovat z foťáku pomocí USB kabelu.

Další odpovědi
mosoj

Typuji to na to mechanické zamknutí karty.
Pokud máte SD nebo SDHC.

Docela by mě zajímalo jak to dopadlo !