hanulka11

Prosím o pomoc s kartou do foťáku.

Měla jsem fotoaparát DMC – LZ7 s kartou 16GB SDHC turbo – karta normálně fungovala.
Nyní chci kartu dát do foťáku DMC- TZ3 a karta nejde vůbec zformátovat a nejde ani v jiných fotoaparátech .
Jdou pouze vymazat fotky z vestavěné paměti a formátovat vestavěnou paměť. Nelze otevřít řádek kopírování .Takže to funguje jako foťák bez karty. Poradíte v čem bude chyba.
Doplňuji:
V pc to nejde naformátovat.Píše formátování ukončeno ale ve foťáku to nefunguje.

Nejlepší odpověď
mosoj

16 SDHC pravděpodobně dotyčné foťáky nepodporují, proto nejde formátovat ve foťáku!!!!
V PC zformátujete tak že vložíte do čtečky karet a v průzkumníku ( tetnto počítač) se vám karta ukáže jako disk E či F.
Klepnete na tento disk pravým tlačítkem myši a v nabídce se vám ukáže „formátovat“. Zvolíte způsob formátování. Formátovat jako FAT 32 !!
Doplňuji:
Nejhorší co můžete udělat je pokus o formátování v jiném foťáku.
Prosím přečtěte si tento článek.
http://www.gra­fika.cz/art/df/df_for­mat.html

Další odpovědi
lukas.zmizik

ja bych ji zkusil zformatovat v computeru… vyzkouseno?

tom004

Zkusil bych tento program.

http://downlo­ad.chip.eu/cz/SD-Formatter_5731651­.html

www

Tak mám také Panasonic, ale neznám to „Turbo“ u SDHC. Pokud ten new aparát turbo nepodporuje, mohl by být problém zde. Ale co tak tu kartu zformátovat ve starém a pak vložit do nového foťáku ? 😉

hanulka11

jak ji v pc zformátuji???? prosím prosím

hanulka11

Tak všem děkuji za rady a pomoc , nakonec si kartu vzala dcera – jí funguje po naformátování – má foťák , který podporuje i mnohem větší karty.

A do foťáčku jsem dala 4GB a funguje .

mosoj

Přesně tak jsem to myslel.

hanulka11

Fakt děkuji s pomocí vaší jsme se s tím poprali a program od Toma mi pomohl kartu zformátovat.