Avatar uživatele
hanulka11

Prosím o pomoc s kartou do foťáku.

Měla jsem fotoaparát DMC – LZ7 s kartou 16GB SDHC turbo – karta normálně fungovala.
Nyní chci kartu dát do foťáku DMC- TZ3 a karta nejde vůbec zformátovat a nejde ani v jiných fotoaparátech .
Jdou pouze vymazat fotky z vestavěné paměti a formátovat vestavěnou paměť. Nelze otevřít řádek kopírování .Takže to funguje jako foťák bez karty. Poradíte v čem bude chyba.
Doplňuji:
V pc to nejde naformátovat.Píše formátování ukončeno ale ve foťáku to nefunguje.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? tom004 před 4504 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

16 SDHC pravděpodobně dotyčné foťáky nepodporují, proto nejde formátovat ve foťáku!!!!
V PC zformátujete tak že vložíte do čtečky karet a v průzkumníku ( tetnto počítač) se vám karta ukáže jako disk E či F.
Klepnete na tento disk pravým tlačítkem myši a v nabídce se vám ukáže „formátovat“. Zvolíte způsob formátování. Formátovat jako FAT 32 !!
Doplňuji:
Nejhorší co můžete udělat je pokus o formátování v jiném foťáku.
Prosím přečtěte si tento článek.
http://www.gra­fika.cz/art/df/df_for­mat.html

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lukas.zmizik

ja bych ji zkusil zformatovat v computeru… vyzkouseno?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Zkusil bych tento program.

http://downlo­ad.chip.eu/cz/SD-Formatter_5731651­.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Tak mám také Panasonic, ale neznám to „Turbo“ u SDHC. Pokud ten new aparát turbo nepodporuje, mohl by být problém zde. Ale co tak tu kartu zformátovat ve starém a pak vložit do nového foťáku ? 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hanulka11

jak ji v pc zformátuji???? prosím prosím

před 4504 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

Tak všem děkuji za rady a pomoc , nakonec si kartu vzala dcera – jí funguje po naformátování – má foťák , který podporuje i mnohem větší karty.

A do foťáčku jsem dala 4GB a funguje .

před 4504 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Přesně tak jsem to myslel.

před 4504 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

Fakt děkuji s pomocí vaší jsme se s tím poprali a program od Toma mi pomohl kartu zformátovat.

před 4504 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek