Karta do digitálního foťáku a USB kabel – jak na to?

Jsem nováček ve focení na digitál.Dostala jsem starší foťák a není u něho karta.Dá se fotit i bez ní?A taky to nemá USB kabel.Potřebuju ho na co?Jen na stahování fotek do PC a nebo i na něco jiného?Díky moc.

Odpovědi
led

anonymný fotoaperát ťažko identifikovať. Prosím dopísať značku.
1 -Skuste si do vyhľadávača zadať: „značka foto“ manual
vyjdu vám nejaké odkazy. tam si všetko najdete.
2 – ak má len vnútornú pamäť, musí mať nejaký výstup k PC. môže to byť miniUSB, alebo nejaký iný konektor.

SinceX

Zeptám se takhle, dokázala byste volat kamarádovi/ce bez SIMkarty do mobilu? Zřejmě ne. Fotoaparát neukládá fotky do své paměti, protože má pouze svojí operační, různé nastavení a ukazuje Vám jak vyšla fotka, jestliže byste neměla kartu, buď by se vám fotka neuložila, nebo by se ani fotoaparát nespustil z důvodu „Chybí pameť. karta“.

USB Kabel je k tomu, abyste si mohl/a stáhnout fotky do PC nebo v případě nouze a pokud to fotoaparát dokáže si ho nabil/a.

alexandra

SinceX nemá pravdu.Já mám taky starší digitální foťák a když tam nedám kartu,tak se fotky ukládájí do paměti toho foťáku,i když je to jenom asi 20 fotek.Záleží ovšem,jaký ten foťák máte,jestli tu svoji paměť vůbec má.A ten USB kabel potřebujete jenom na to,aby jste ty fotky dostala nějak s toho foťáku.Ale jinak si kupte tu kartu,teď už ji dostanete i za 100,–Kč,a pak ten USB kabel mít nemusíte,protože ty fotky můžete dát do počítače i přes čtečku karet,nebo různé DVD přehrávače nebo Notebooky už mají zdířky na ty čtečky.Takže pokud kabel neseženete,tak nevadí,ale tu kartu si kupte.

Pepexxx

ano karta je dulezita a usb kabel taky pokud nebudes mit i ctecku k te karte xd

anonym

Ano velmi pravděpodobně se dá fotit i bez pametove karty, protoze vetsina fotoaparatu miva i interni pamet „pro strycka prihodu“, ale prakticky neni dobry napad spolehat se pouze na interni pamet, protoze byva neuveritelne mala a po „dvaceti“ fotografiich uz casto zcela plna. (samozrejme snizenim kvality/rozliseni fotografii je mozne ulozit na jakoukoliv pamet vice fotografii, ale stale to nebude mnoho a za tu nizsi kvalitu to vazne nestoji)

USB kabel samozrejme budete potrebovat pokud budete chtit stahnout do pocitace fotky prave z te zminene interni pameti, stejne tak jako ho muzete vyuzit i v situaci kdy budete chtit stahnout fotografie z pripadne pametove karty kterou rozhodne doporucuji zakoupit (neni to velky vydaj, muzete si koupit i mensi kapacitu, i kdyby mela jen jeden jediny GB stale za 80 korun, stale je to tak o dva rady vyssi kapacita nez jakou miva vestavena pamet)

pokud si koupite kartu a v pocitaci mate ctecku techto karet pak zmineny usb kabel nepotrebujete.

//

neuvedla jste jaky typ fotoaparatu mate, takze vam nemuzeme poradit po jake pametove karte se shanet … pokud si ale do obchodu fotoaparat vezmete s sebou jiste vam vhodnou kartu radi poradi.

Dejte pouze pozor na to ze starsi model nemusi podporovat karty typu SDHC (ktere maji vyssi kapacity a nizsi ceny nez stare SD karty) – obe vsak do slotu pasuji, dalsi typy karet ktere mene pravdepodobne pripadaji v uvahu jsou XD(Olympus) a CompactFlash, ty uz si urcite nespletete, do nevhodneho slotu by ani nepasovaly.