fotky na pamětové kartě

Jak zjistím,kolik fotek se mi ještě vejde na paměťovou kartu?

Nejlepší odpověď
Alesh

Jako přímo ve foťáku? Většina foťáků ukazuje počet zbývajících fotek, nechápu v čem je tedy problém? Jinak obecně je to jednoduchá matematika … zbývající velikost děleno průměrnou velikostí fotek. Většina amatérských foťáků fotí do jpeg, jeho velikost je dána nastaveným rozlišením, zvolenou kompresí a také tím, co je foceno.

Další odpovědi
www

Jedno jestli fotoaparát či mobil, vlez na pam.kartu a uvidíš volné místo. Pak rozlišení fotek a je jasno 😉

baghira

Jestliže X fotek zabírá Y megabajtů, kolik fotek se vejde na zbývajících Z megabajtů? Trojčlenka.

n = Z.X/Y