Čtečka paměťových karet a USB

Na přenos fotek z foťáku do PC si mám pořídit USB a nebo čtečku paměťovek?Slyšela jsem názor,že čtečka je univerzální,kdežto kabel je jen na jeden typ foťáku.A podle čeho se mám řídit při výběru čtečky?A kolik tak stojí nějak ten střed,spíše levnější?

Nejlepší odpověď
mosoj

USB kabel koupíte za pár kaček a čtečku kolem 200 Kč. Pokud váš foťák nepodporuje mass storage ( nejeví se v průzkumníku jako disk) je spolehlivější ta čtečka. Jinak je to jedno.

Další odpovědi
led

čítačka je na viac typov kariet, rýchlejšia a nemíňa batérie. Pokiaľ idete priamo cez USB, je to pomalšie a pri slabých batériach fotoaparátu to vôbec nejde

anonym

presne jak pise mosoj, jen dodavam ze drtiva vetsina fotaku dnes umi pripojena pres usb mass storage (byla by to spis vzacna vyjimka kdyby ne) a take tech kabelu pro pripojeni fotoaparatu do usb konektoru pocitace zase az tak moc neni … 1/microusb 2/miniusb … vic jich nebude, snadno je odlisite uz jen pohledem, jsou to ty prvni dva na fotografii zleva http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sou­bor:USB_types­.jpg

// pristup pres ctecku muze byt rychlejsi (zalezi na tom jak dobrou ctecku si poridite, nemusi to tak nutne byt), bohuzel neustale vyndavani karty z fotoaparatu a ctecky mechanicky opotrebovava oboji i kartu samotnou …

//kopirovani primo z pripojeneho fotoaparatu je levne, kabel nestoji skoro nic ve srovnani s cteckou karet, rychlost muze byt zrovna tak dobra jako pri pouziti lepsi ctecky hodne zalezi opet na typu fotoaparatu

//technicky se oba postupy nelisi vubec, protoze ve fotoaparatu je jednoduse prave takova ctecka kret jakou byste si jinak kupovala znovu. jen v prostorove uspornejsi variante bez vsech tech plastu okolo 🙂