Nefotí mi foťák, píše "ochr před záp"!

Zapla jsem náš foťák Olympus(SP6000UZ)a nejde s ním fotit,ukáže to "Ochr před záp" a nejde to.Fotky si prohlídnout můžu,ale smazat taky nejdou.Stalo se to zničehonic,včera večer ještě fotil!Prosím,poraďte,co s tím...Stáhla jsem fotky do počítače a chtěla jsem to formátovat,ale nejde to.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Na pamětový kartě je malinký čudlík tak ho posuň. Karta je zamknutá.

Další odpovědi:

Pokročilý

No bude to Ochrana pred zápisem, takže asi vaše paměťová karta je manuálně zablokovaná, stačí ji vyndat a přepnout na ni na straně takový posuvník.

Zlatý

1. Předpokládám že jedná o fotopřístroj SP 600 UZ .

2. Ano karty typu SD, SDHC lze zamknout proti přepisu, ale samo se to neudělá. Musí se vyndat a přesunout manuelně posuvník na boku karty. Takže pokud jste to nedělala nemohlo se to stát.

3. Kartu není třeba formátovat, Stačí v menu najít položku "smazat vše".
Pokud ji chcete mermomocí formátovat tak ji formátujte ve foťáku!!

4. Pokud jste opravdu s kartou nemanipulovala a hláška se stále objevuje, je zřejmě možnost zablokovat zápis i v menu ( je třeba najít a odblokovat), nebo je vadná karta.

Doplňuji:
Prosím tazatelku zda by byla tak hodná a napsale zde v čem byla příčina.
Děkuji.

Bronzový

No,to se stalo i mi,protože mě vůbec nenapadlo,že tam nějaký čudlík je.To stačí,když kartu dáváte do foťáku a vůbec si nevšimnete,že se to posunulo.Dokonce jsem tu kartu šla reklamovat a oni mi dali novou.
A pak se mi to stalo znovu,tak jsem si pořádně prostudovala návod,a tam jsem na to přišla.

Diskuze k otázce

slavik92

Mám stejný problém, ale ve fotoaparátu nemám kartu, takže tato chyba může být někde ve vnitřní paměti. Po vložení karty se fotky normálně ukládají na kartu, ale poté co ji vyndám problém přetrvává. Nevíte někdo prosím co s tím??

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.