Avatar uživatele
anonym

Nefotí mi foťák, píše „ochr před záp“!

Zapla jsem náš foťák Olympus(SP6000UZ)a nejde s ním fotit,ukáže to „Ochr před záp“ a nejde to.Fotky si prohlídnout můžu,ale smazat taky nejdou.Stalo se to zničehonic,včera večer ještě fotil!Prosím,po­raďte,co s tím…Stáhla jsem fotky do počítače a chtěla jsem to formátovat,ale nejde to.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? alexandra před 4824 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Na pamětový kartě je malinký čudlík tak ho posuň. Karta je zamknutá.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Chico

No bude to Ochrana pred zápisem, takže asi vaše paměťová karta je manuálně zablokovaná, stačí ji vyndat a přepnout na ni na straně takový posuvník.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

  1. Předpokládám že jedná o fotopřístroj SP 600 UZ .
  2. Ano karty typu SD, SDHC lze zamknout proti přepisu, ale samo se to neudělá. Musí se vyndat a přesunout manuelně posuvník na boku karty. Takže pokud jste to nedělala nemohlo se to stát.
  3. Kartu není třeba formátovat, Stačí v menu najít položku „smazat vše“.

Pokud ji chcete mermomocí formátovat tak ji formátujte ve foťáku!!

4. Pokud jste opravdu s kartou nemanipulovala a hláška se stále objevuje, je zřejmě možnost zablokovat zápis i v menu ( je třeba najít a odblokovat), nebo je vadná karta.

Doplňuji:
Prosím tazatelku zda by byla tak hodná a napsale zde v čem byla příčina.
Děkuji.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alexandra

No,to se stalo i mi,protože mě vůbec nenapadlo,že tam nějaký čudlík je.To stačí,když kartu dáváte do foťáku a vůbec si nevšimnete,že se to posunulo.Dokonce jsem tu kartu šla reklamovat a oni mi dali novou.
A pak se mi to stalo znovu,tak jsem si pořádně prostudovala návod,a tam jsem na to přišla.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
slavik92

Mám stejný problém, ale ve fotoaparátu nemám kartu, takže tato chyba může být někde ve vnitřní paměti. Po vložení karty se fotky normálně ukládají na kartu, ale poté co ji vyndám problém přetrvává. Nevíte někdo prosím co s tím??

před 4676 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek