Paměťová karta do fotoaparátu

Chtěla bych si pořídit kartu do telefonu. Mohl by mě někdo poradit s výběrem paměťové karty? Teď se dívám na Aukro http://sz.aukro­.cz/listing.php/se­arch?string=pam%C4%9Bt­ov%C3%A1+karta&from_show­cat=1&category=0&sg=0&ch­ange_view=1 a jestli by byla vhodná karta z této aukce http://sz.aukro­.cz/item112698370­7_pametova_kar­ta_sandisk_ul­tra_sdhc_8_gb­.html kompakt podporuje SD, SDHC, SDXC karty.. moc tomu nerozumím děkuji Míša

Nejlepší odpověď
anonym

Zjednodušeně, při výběru SDHC karty dbejte na její třídu

číslo v kroužku

class 2 – nebrat, za žádných okolností, poznáte je podle toho že na štítku údaj o třídě zcela chybí
class 4 – dostačuje ale není optimální u dnešních mnoha-megapixelových fotoaparátů, fotografie by se po pořízení ukládala relativně dlouho
class 6 – optimální
class 10 – špičková rychlost čtení a ukládání

vyhýbejte se neznačkovým kartám často jsou jejich vlastnosti řádově horší než by napovídala uvedená třída. Sázkou na jistotu je docela určitě Kingstron, Sandisk, …
Doplňuji:
//

SD – do velikosti 2GB
SDHC – do velikosti asi 32GB
SDXC – vysoko nad 32GB

Další odpovědi
mosoj

Rozhodující pro využití karet je jejich rychlost zápisu a rychlost čtení.
Rychlost zápisu bývá nižší než rychlost čtení. Pro fotografii není rychlost zápisu tak kritická, pokud nefotíme serii snímků ( sekvenční focení). Pro natáčení videa již musíme k rychlosti zápisu přihlížet.
Rychlost přenosu dat je na kartě udaná násobkem 150 KB – 40×,60×, 133× atd.
Některé karty jsou označovány jako klass 4,6,10 atd. Čím vyšší číslo tím vyšší rychlost zápisu. Bohužel rychlost udáváná výrobci byť pro stejné označení Klass se liší. Klass 10 je přenos rychlosti kolem 20 MB/s.
Kapacitu karty volíme podle použití. Pro video v mobilu stačí 4 – 8 GB.

San disk extreem – jsou předražené karty.
Stejnou službu udělají Kingston, Emgeton atd.

Dost často se stává, že udávaná přenosová rychlost je jenom zbožným přáním výrobce.

Přikládám odkaz na specifikaci karet.

Zdroj: http://www.svet­hardware.cz/ar­t_doc-FE815BF18B8B8­7AEC1257480004­7D07C.html