Pokročilý

jak postupovat?dnes jsem fotila Olympusem E520,vše fungovalo,v počítači potom,ale nešly fotky stáhnout,nejde užani fotit

fotoaparát hlásí,že karta je chráněna před zap. Fotoaparát jsem k počítači připojila kabelem, a když se fotky neobjevily, tak jsem kartu zkoušela i ve čtečkách, a na několika počítačích, ale karta nejde, stále mi počítač hlásí vložte kartu, a nevidím na kartě ani jazýček, kterým bych jí mohla odblokovat a nevím, jestli tam vůbec má být.
Doplňuji:
díky za odpovědi, první část problému je vyřešena, fotografie jsou stažené, ale karta je stále zamčená. Zjistila jsem, že posledních asi 50 dnešních fotek nejde zobrazit, mají formát jfif jpeg a stáhnout nejdou v žádném programu ani od olympusu takže možná došlo nějak k poškození karty

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

heh a ted babo rad ....no ja bych to zkusil odemknout nejakym programem ...neco jako unlocker ...

Další odpovědi:

Zlatý

Žádnej čudlíček nehledej. E 520 fotí buď na karty xD nebo CF. Ty žádnej čudlík nemají. Nevím jakou máš kartu, ale xD podporuje málokterá čtečka. CF by měla téměř každá.
Pokud je to na xD ( vypadá to že ano) půjde to stáhnout pouze z foťáku ale přes olympusácký soft , přikládaný k foťáku.
Doplňuji:
Ctělo by se toho JFIF zbavit a přejmenovat na soubory typu JPEG. Někde ve foťáku se zřejmě volí typ souboru ( ještě tam bude RAW !) jestli to ale půjde ve foťáku přepsat nevím neznám OLY 520 ! P

Zlatý

Karta má po straně takový malý čudlík a tím se zamyká. Zkus ho posunout na opačnou stranu a nejspíš to bude v pohodě :-)

Diskuze k otázce

Zlatý

mosoj

Nějak se mně to odeslalo tak pokračuji zde. Chtělo by to domluvit počítači aby ty JFIF vzal . Stačilo by to jenom přepsat na JPEG. Je to stejný formát.
http://filext.com/…

Zlatý

quentos

"Olympusem"? ;{)>

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.