Bara-19

Jak narysuji trojúhelník?

Jak narysuji trojúhelník pokud znám : AA1= 6cm= ta, a=8cm, va= 5cm
a pokud znám BC=5cm, vb= 4,5cm, tc=5,5cm ?
Děkuji.

Odpovědi
dnb

Pomocí kružítka…

anonym

Nepoznala jsem z toho zadání co je co, takže řeknemeli, že se jedná o trojúhelní A,B,C, jenž strana A,B je 5cm, Bc=7cm a Ac=8cm
Takže si narýsuješ úsečku A,B (5centimetrů), na kružítku si odměříš 7 cm, zapíchneš do bodu A a uděláš oblouček, poté si dáš do kružítka 8 cm, zabodneš do bodu B a uděláš oblouček, tak kde se ti obloučky protli je bod C, pak jen spojíš bod C s bodem A a B.
Doufám že jsi mě pochopila, musíš si akorát zadat ty svý míry a názvy bodů, jinak je postup stejný :)

led

Pomocou kružnice a známych úsečiek (tj časti priamky ohraničenej 2 bodmi)