terkakik

Kolik je jedna pětina desetiným číslem ????

Nejlepší odpověď
bolak

Jedna pětina je jedna děleno pěti (1/5). Pokud ti zatím nejdou tyhle zlomený čísla, můžeš si pomoct roznásobením čitatele desítkou, pak máš 10 děleno 5 a to je 2, to víš, a protože sis pomohla roznásobením desítkou, musíš teď desítkou zase vydělit. A 2 děleno 10 je 0,2 a máš výsledek.

Další odpovědi
Kelt

Jedna pětina je výsledek dělení, kdy dělitel je 5. Dělenec není znám. Ale jedna pětina, jsou dvě desetiny, tedy 0,2

mosoj

1/5 je 1 děleno 5 = 0,2 . A tady se tvrdí že dělenec není znám.
Pěkná degradace těchto stránek.

Odjakživa byl zlomek naznačené dělení !