Rainy

Jak narýsovat kosodélník?

Jak mám narýsovat kosodélník KLMN, který má stranu KL=5cm, stranu LM=12cm a úhlopříčku KM=8cm? Měli jsme to jako DÚ do matiky, ale nikomu to nešlo sestrojit, jak to teda má být? Učitel říká že je vše správně a jde to. Napsali by jte mi prosím stručný postup jak to sestrojit, nebo odkaz na obrázek jak to má vyjít? Děkuju!

Odpovědi
anonym

Jo jo,jde to…
😉
Uvědom si, že kosodélník má vždy dvě a dvě strany rovnoběžné…! (vždy ty protilehlé)
Nakresli si to – jen náčrt.
Už je ti to jasné?
😉
Jednu stranu znáš (tu si můžeš narýsovat).
Pak znáš vzdálenost bodů L a M (tu si také narýsuj).
A pak znáš vzdálenost bodů K a M (opět narýsuj).
Tím určíš (umístění) bod M.
Zbytek jsou rovnoběžky…

Quimby

Narýsuj si trojúhelník KLM a doplň na rovnoběžník, nechápu co je na tom nejasný, nic jinýho s tím ani dělat nejde.

Rainy

Problém je v tom, že mě to vždycky vyjde opačně, čili strany mají 8cm a úhlopříčka 12, a když jsem to tak měla v úkolu, tak mi to učitel škrknul, že to mám špatně..

Dochy

Pak jsi blbě doplnila ten trojůhelník na kosodelnik. Pokud mas trojuhlenik, tak z nej kosodelnik muzes udelat 3 zpusoby (podle toho, kterou stranu zvolis za uhlopricku a ktere dve strany trojuhelniku zustanou jako strany kosodelniku). A ty sis vybrala blbě.

A nemohli Ti yjit dve strany 8cm, kdyz tam mas 5,8,12. Predpo­kladam, ze ses upsala…

Quimby

Nechápu jak ti to může vyjít „opačně“. Sestrojíš ten trojúhelník pomocí kružnic. A pak z bodu M vedeš rovnoběžku s KL. A z bodu K vedeš rovnoběžku s LM. a Máš to