Jak narýsovat kosodélník?

Jak mám narýsovat kosodélník KLMN, který má stranu KL=5cm, stranu LM=12cm a úhlopříčku KM=8cm? Měli jsme to jako DÚ do matiky, ale nikomu to nešlo sestrojit, jak to teda má být? Učitel říká že je vše správně a jde to. Napsali by jte mi prosím stručný postup jak to sestrojit, nebo odkaz na obrázek jak to má vyjít? Děkuju!

Odpovědi:

Jo jo,jde to...
;-)
Uvědom si, že kosodélník má vždy dvě a dvě strany rovnoběžné...! (vždy ty protilehlé)
Nakresli si to - jen náčrt.
Už je ti to jasné?
;-)
Jednu stranu znáš (tu si můžeš narýsovat).
Pak znáš vzdálenost bodů L a M (tu si také narýsuj).
A pak znáš vzdálenost bodů K a M (opět narýsuj).
Tím určíš (umístění) bod M.
Zbytek jsou rovnoběžky...

Bronzový

Narýsuj si trojúhelník KLM a doplň na rovnoběžník, nechápu co je na tom nejasný, nic jinýho s tím ani dělat nejde.

Diskuze k otázce

Rainy

Problém je v tom, že mě to vždycky vyjde opačně, čili strany mají 8cm a úhlopříčka 12, a když jsem to tak měla v úkolu, tak mi to učitel škrknul, že to mám špatně..

Stříbrný

Dochy

Pak jsi blbě doplnila ten trojůhelník na kosodelnik. Pokud mas trojuhlenik, tak z nej kosodelnik muzes udelat 3 zpusoby (podle toho, kterou stranu zvolis za uhlopricku a ktere dve strany trojuhelniku zustanou jako strany kosodelniku). A ty sis vybrala blbě.

A nemohli Ti yjit dve strany 8cm, kdyz tam mas 5,8,12. Predpokladam, ze ses upsala...

Bronzový

Quimby

Nechápu jak ti to může vyjít "opačně". Sestrojíš ten trojúhelník pomocí kružnic. A pak z bodu M vedeš rovnoběžku s KL. A z bodu K vedeš rovnoběžku s LM. a Máš to

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 604
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.