VFerre

Jak nakupovat na amazon.com

Zdravím!
Prosím o pomoc. Často nakupuji na eBay.com, ale tam je to jaksi jednodušší uděláno. Je tam srozumitělně napsáno cena zboží a doprava. Teď ten amazon.com. Cena zboží tam je, ale co cena dopravy.Jak zjistím cenu dopravy? Skoro všechny(nebo všechny?) zboží mají napsáno jestli nakoupíte nad 35$, tak mám možnost zdarma dopravy. Možná špatně chápu, ale amazon není jako eBay? To je celkovitě jeden obchod a eBay je nakupování od ostatních uživatelů? Na amazonu chci kupovat zboží typu sušené plody, formy na pečení apod. Mohu-li toto nakupovat? Platí to i u nás to nakupování nad 35$(Budu mít zdarma dopravu?). Mohl by mi tohle někdo všechno vysvětlit a jak? Co se smí a nesmí?

Odpovědi
cochee

eBay je lepší forma toho, co je u nás Aukro, takže se setkáš jak s klasickými aukcemi „kdo dá výš,“ tak i stálé prodejce, kteří vystavují mnoho kusů a přihozením sis to již koupil. Amazon je veliký eshop, chystá se i k nám, nevím jestli už funguje, ale pokud ne, tak americký Amazon velmi často u zboží při objednávání napíše, že do Česka je zboží nedodatelné. Jinak pokud je dodatelné, tak ten poplatek za dodání se asi ukazuje při objednávce, jako u spousty jiných zahraničních eshopů, ale způsob výpočtu by měl být i dohledatelný v nějakých obchodních podmínkách.