player242

Jak je to s nakupováním na Amazonu ?

Chtěl bych si něco koupit na Amazon.com jenže nevím jak to funguje – poradil by mi někdo podrobně co by se kromě objednaného zboží platilo, jak by se platilo atd.. ?

Odpovědi
lukas.zmizik

pokud je to z amerického amazonu, bude se platit clo plus dph (u zboží tuším nad 150 euro) a dopravné (cca 40–60 dolarů), tak že po přičtení těchto položek tě to výjde stejně jak u nás. na stránkách celní správy je někde mega tabulka jaké clo se na jaký druh zboží použije…dále v americe to funguje trochu jinak co se záruky týče. můžeš to mět buď úplně bez záruky, nebo s dvou či pětiletou záruční dobou, za kterou si připlatíš…

já sem si to zjišťoval, neb si chci od tama koupit objektiv na foťák přes obchod bh photovideo, který v usa výjde o 10 tisíc levněji než u nás (ale bez záruky) a když bych to chtěl koupit bez cla a dph, musel bych si to nechat poslat do daňového ráje do švýcarska na nějakou adresu a pak si pro to přijet – nejlépe je tedy znát někoho, kdo bydlí ve švýcarsku a občas pendluje od nás k nim a tak…

RedC22

Když jsem objednával z Amazonu, kromě objednaného zboží jsem platil poštovný a balný (Shipping & Handling), což bylo $20,9 (objednával jsem Kindle 3, který stál $139, faktura k datu 11.1.2011). Platí se to platební kartou přes internet, tzn.: někam do platební brány opíšeš číslíčka z karty. Kartu ovšem musíš mít embosovanou a povolený platby přes internet.

Při překročení učitý ceny (teď by to mělo být 22 EUR) po tobě taky můžou celníci chtít clo. Od určitýho data by se taky při importu ze zemí mimo EU mělo platit DPH. S tím ale zkušenosti nemám. Objednával jsem ještě v době, kdy tyhla pravidla nebyla tak přísná.

Co to je embosovaná platební karta: http://www.me­sec.cz/clanky/pla­tebni-karty-embosovanou-nebo-elektronickou/

cochee

RedC22: embossovaná být karta nemusí, já taky nemám a jde to. Podmínkou jsou jen ty povolené platby přes internet, v „bankovní“ řeči e-komerce platby.

RedC22

Hmm… Co jsem viděl kartu Maestro, tak vzadu jsem nenašel CVC. Chápu to tedy dobře, že existují karty, které nejsou embosované a mají uvedený CVC?

cochee

Určitě minimálně jedna a to moje 😁 banku neřeknu, protože teď nevím jistě jestli to není proti pravidlům serveru, ale jde o to, že karta vůbec nemá fyzickou podobu, tedy je virtuální, je vydaná přesně pro tento účel – platby po internetu. Existuje prostě jen číslo karty, datum skončení její platnosti a její CVC.