Eduart

Jak na zapojení domácího telefonu?

Mám domácí telefon Urmet který funguje jako zvonek,mluvítko a otevírání dveří na dálku. A chtěl bych ho zapojit tak aby když zazvoním na svůj zvonek u vchodových dveří tak aby se tím spustil ten bzučák na otevírání dveří šlo by to?

Odpovědi
orwell

Tak nevím, jestli jsem to správně pochopil. Otevřít si hlavní vchodové dveře tlačítkem svého zvonku místo klíčem? No, to by pak ale mohl každý, kdo o tom ví nebo na to přijde a pak je to celé tak nějak zbytečné, ne?

orestez

Proč by to nešlo. Záleží, jestli tou funkcí disponuje bezdrát, nebo bude nutné tahat zvonkáče. Jen jak píše 0rwell, na zvonek raději napsat NEZVONÍ NEFUNGUJE

autacek

Popravdě funkce co bys chtěl postrádá naprosto smysl. Obecně, pokud se ti příslušné dráty od tlačítka (zvonku) podaří připojit s dostatečným napětím přímo k bzučáku, dosáhneš stejného efektu, bez ohledu na to, jaký domácí telefon k tomu máš připojený. Pokud hodláš něco takového realizovat u dveří činžáku, tak bys musel zapojit dráty od bzučáku přes relátko ke spínači tlačítka ovládání dveří, to by asi fungovalo, pokud by nebylo ovládání bzučáku podmíněno zvednutím sluchátka. V digitálních instalacích je to ještě složitější.