MrProper

Jak připojit LED diody k telefonu?

Jsem úplný začátečník a potřeboval bych, co nejjednoudší zařízení, které by se připojilo k jack zdířce telefonu a jakmile by z telefonu hrál zvuk, diody by začaly svítit. Koupil jsem si už stereo jack konektor a dvě diody (http://www.gme­.cz/led-5mm-red-80mcd-p511-467), teď nevím jak to mám zapojit, abych nic nezničil (asi bude potřeba odpor), hlavně, prosím, aby to bylo co nejjodnodušší. Kdyby to bylo složité spokojím se i se zapojením na baterii místo jacka.

Děkuji
Doplňuji:
Odkaz na diodu zde: http://www.gme­.cz/led-5mm-red-80mcd-p511-467

Nejlepší odpověď
Dochy

Začel si poněkud nevhodně. Běžný postup je, že nejdřív zjistíš co chceš, pak jak toho dosáhneš a nakonec to zrealizuješ. Z těchto 3 jsi vynechal druhou fázi, během které bys zjistil, že to nejde a místo toho začal kupovat materiál na realizaci.

  1. obvykle zasunutím jacka vypneš zvuk telefonu.
  2. výstup na sluchátka (předpokládám, že ten chceš použít) bude dávat pravděpodobně příliš malé napětí na rozsvícení LED.
  3. pokud náhodou bude napětí dostatečné, je velká pravděpodobnost, že na výstupu telefonu bude oddělovací kondenzátor (nejsem si jist). Pak bys musel zapojit dvě diody antiparalelně a k nim do série přiměřený rezistor (dal bych pokusně něco kolem 20ohm) – je to hlavně pojistka pro případ, že by tam ten kondenzátor nebyl. Bylo by vhodné zjistit nebo změřit vlastnosti výstupu.

Pro jiné řešení potřebujeme vědět přesně co chceš a jak a na co konkrétně to má reagovat