Petka 22

jak na horečku u skoro 2 měsíčního miminka???

Ahojky potřebovala bych vědět kolik je na normálním teploměru teplota u miminek a popřípadě i jak teplotu srazit?děkuji

Nejlepší odpověď
kropitko

Já bych použila čípky Panadol ,co se týče teploty,tak do 38 …,bych byla v klidu

Další odpovědi
panenka

Normalní teplota miminka je 37,5 teplotu miminku můžete srazit Nurofen sirup popřípadě mu dejte na čelo zábal (kapesník namočený ve vodě ).Mám to vyskoušené u všech dětí a opravdu to pomáhá.

Michal

U miminka bych se poradil spíš s lékařen.Vím,že existují nějaké sirupy.

Zdroj: život

afro.minerva

Tyhle instrukce jsem dostala jednou na pohotovosti:

Horečka u dětí

Za horečku u dětí považujeme teplotu nad 38,5 st., u nižší teploty hovoříme o teplotě výšené. Měření teploty provádíme buď v podpaží (u větších dětí), přesnou informaci o skutečné teplotě dítěte dává však měření v zadečku. Správně měřenou teplotu v zadečku neodečítáme. Zvýšenou teplotu do 38 st. není třeba léčebně ovlivňovat, dítě uložíme do klidu, dbáme o dostatečný přísun tekutin, pobyt ve větrané místnosti. Po hodině teplotu zkontrolujeme. Naopak teplotu 38,5 st. léčíme vždy.

Léčba horečky:

Metody fyzikální:

zábaly: dítě zabalíme do osušky namočené ve vodě cca 25 st teplé, v zábalu ponecháme 10–15 minut, končetiny necháváme volné. Zábal můžeme opakovat 3× během cca 2 hodin. Teplota v místnosti by měla být kolem 24 st.

omývání houbou: vaničku naplníme asi do výše 5 cm vodou teplou 29–32 st., dítě do ní posadíme o omýváme houbou cca 10–30 min., pokud se objeví svalový třes mramorovaná kůže nebo „husí kůže“, omývání ukončíme.

Sprchování: u malých dětí se nedoporučuje.

Metody farmakologické (léky):

paracetamol: Paralen, Panadol, Mexalen
Dávka 10–15 mg na kg, lze opakovat po 6 hodinách. U malých dětí (i novorozenci) podáváme v čípcích nebo sirupu, u starších lze i v tabletách.

ibuprofen: Brufen, Nurofen, Ibalgin
Dávka 5–10 mg na kg po 8 hodinách (vyjímečně po 6 hodinách) Lze podávat u dětí až od 2 měsíců věku a 7 kg váhy. U malých dětí ve formě sirupu a u starších lze i v tabletách (ale jsou i čípky).

kyselina acetylsalicylová: Acylpyrin, Aspirin, Anopyrin, Tomapyrin
u dětí do 15 let nikdy nepodáváme.

V případě, že podání jednoho typu léku dostatečně teplotu neovlivní, je možné léky vyjímečně kombinovat (tzn. že podání např. Panadolu lze po 3 hodinách podat např. Ibalgin, pokud teplota neklesla pod 38,5 st.).

Nicméně, já když malá má horečku, tak jí dávám čípek už když má teplotu nad 37,5 st. Celkově má totiž teplotu nižší. Běžně má tak 36,5 st. a míň. Jinak se řiď příbalovou informací, která je u každého léku. Hlavně dodržuj dávkování a časově rozestupy. Jinak miminko, když má horečku, tak musí něco na horečku dostat. Mohlo by jinak dostat křeče a v nich i umřít. (to tě nechci děsit, ale je to tak). Pokud by se stalo, že by dítě dostalo křeče, tak musíš snížit teplotu a jet s ním do nemocnice a nebo rovnou zavolej rychlou. Ale to jenom pro případ. Já používám Nurofen čípky. Líp se podávají a mají i protizánětlivý účinek. Ale ten je omezený věkem a váhou, jak píšu výše. Dál, pokud jde o to kombinování paracetamolu a ibuprofenu, tak s tím bych radši byla opatrná. Radši ať ti to posvětí doktor. Třeba si zavolej na dětský do nemocnice.

A hlavně pozor, na tohle jsem málem doplatila, když mi to špatně poradila doktorka na pohotovosti: Stoptusin pro děti zesiluje účiněk paracetamolu. A když to spojíš s ibuprofenem, tak můžeš dítě předávkovat lékama na horečku. Takže postupuj podle instrukcí doktora.

Každopádně by jsi měla všechno tohle dělat podle lékaře. Tohle je jenom pro informaci.

Ještě jedna věc: když dáváš dítěti do zadečku teploměr, tak ho očisti a dej na něj maliko krému, aby to nebylo nepříjemné. Ale to jenom na okraj.

iwetax

Mě doktorka říkala, že miminka mají teplotu od 37,5C. Sráží se nurofenem nebo čípkama Paralen.

Nuk nuk

Měříte-li v zadečku, nezapomeňte odečíst 0,5 stupně. Normální teplota u miminek je až 37 stupňů po tomto odečtení (tj. na teploměru je vidět 37,5). O horečku se jedná od 38 stupňů.
Pokud by miminko mělo horečku, můžete zkusit zábaly a mělo by hodně pít – pokud kojíte, hodně kojte, ale v takovém případě můžete zkusit mu dát i převařenou kojeneckou vodu (v teplotě těla). Po cca hodině bych mu teplotu změřila znova.
Ale pokud by neklesala, určitě bych kontaktovala lékaře, resp. pohotovost. Dvouměsíční miminko je opravdu hodně malinké a nevíte, co se v tělíčku děje.
U starších dětí je pak možné dát Panadol Baby, ale tady bych neriskovala, bez toho, že bych měla pokyn lékaře.

Májuška

Dle mých zkušeností a informací!U takto malých miminek se teplota má srážet až po dosažení 38,5°C v zadečku-dřív ne.Dává se buď čípek nebo sirup.Je vhodné po podání čípku či sirupu přeměřovat miminko každé dvě hodiny.Pokud teplota neustupuje může se po TŘECH hodinách od zavedení čípku dát další,ale ne se stejným složením,vhodné kombinovat nurofen,paralen­.Pokud však teplota byla sražena a zvýší se po šesti hodinách a více – dává se stejný čípek(stejné složení).Pokud tedy dáte paralen tak za šest hodin můžete dát znovu paralen.V každém případě by bylo vhodné teplotu konzultovat s lékařem,jedná se o malé miminko

blanvan

Přírodní cestou lze horečku snížit i homeopatickými čípky Viburcol – https://www.vi­burcol.cz/.

Paja30

Já měřím rychloběžkou v zadečku – a pak odečtu cca 0,5´. Když je teplota přes 38´ a vidím, že to malou trápí a nemůže zabrat – tak ji omyju vlažnou žínkou, dám hodně napít a pak dám Nurofen sirup – ten je jak na horečku, tak na bolest a vždy nám zatím zabral.

lenulka30

no nurofen sirup nebo čípky, jsou podle váhy nebo od 3 měsíců, ale když si zavoláš doktorce, tak ti řekne, zda to už jde. já s tím mám jen ty nej zkušenosti

Lindulinka

Já na horečku dávám malý zábaly na ruce a nohy a k tomu nurofen sirup.) vždy jí to pomohlo