voda pro kojence

Dobrý den ,mam dotaz ohledně přípravy mléka pro dítě.Cca od 6 měsícu sme na UM,a zajímalo by mně zda nevadí tato příprava?Nejdřív vodu převařím,převařenou dam do termosky a zbytek vyleju do hrníčku..Když připravuju mléka smíchavám tu vařící s tou studenou(převařenou) vodou dohromady,takže je to hned k pití..Malemu je už rok a dělám to tak pořád.navadí to?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Pokud mícháte převařenou vodu s převařenou vodou, tak to podle mě nevadí. Ale musí být ta termoska dobře umytá. Co vím, tak od 6-ti měsíců už nemusí být všechno striktně vyvařené nebo vysterilizované. Takže si myslím, že to jak to děláte je v pořádku...

Další odpovědi:

Bronzový

Já jsem to ani nevěděla, že se má všechno vyvařovat a převařovat a nikdy jsem to nedělala. Mě to nikdo neřekl, ani doktorka. Veškerou vodu jsem jim dávala z kohoutku, nikdy jsem nekupovala balenou a podle posledních info (špatná balená voda pro kojence) jsem dělala jedině dobře.
A holky mám taky zdravý.

Stříbrný

Po ukončeném 6. měsíci se sice doporučuje vdu ještě převařovat, ale už nemusí být tak "sterilní", jako u malého miminka. Po ukončeném 1. roce už nemusíte převařovat vůbec (samozřejmě záleží na složení vody, kterou používáte), takže to, jak to děláte opravdu stačí.

Bronzový

Já jsem četla že převařená voda která se nepoužije a vychladne,se už nemá znova převařovat a nemá se používat.Ale proč tomu tak je,už nikde nepíší.Já jsem to tak stejně nedělala,dělala jsem to stejně jako vy a děti mám také zdravé.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.