sarinks258

Jak mám vypálit film avi v CDburner xp?

Ahojky.Chci se zeptat.Když spustím program na vypalování CDBurner xp,tak se mi objeví nabídka.V jedné nabídce je,že umožní vytvářet obrazy ISO,datové disky apod.V druhé nabídce je,že umožní vytvořit video s pomocí dvd přehrávačem.Já bych chtěla vypálit dva filmy ve formátu AVI tak,aby šel spustit na DVD přehrávači.Jakou nabídku mám zvolit?Tu první nebo tu druhou,když chci vypálit ty dva filmy tak,aby šlo spustit na DVD?

Nejlepší odpověď
www

Zvolíš dvd a poté vše nastavíš, pozor na rychlost. Na starší dvd přehrávače bych nedával více, než 4.

Další odpovědi
cochee

AVI se vypaluje jako datový disk. To však neznamená, že ho DVD přehrávač přehraje, záleží totiž, co je uvnitř toho AVI. AVI není žádná videonorma, je to takzvaný kontejner – může obsahovat video v desítkách různých formátů, např. DivX, xvid, MP4, H.264, indeo a další a záleží na tom přehrávači, jestli ty normy umí. Ale když to nepřehraje, tak jsi přinejhorším vyhodila pár korun za disk, můžeš ho někomu věnovat, nebo si ho nechat, v PC ho přehraješ.

anonym

V jiném programu; v Windows DVD Maker

huxa

cochee-AVI může obsahovat i MP4? Není MP4 další kontejner srovnatelný s AVI? (toto není nějaké draždění či tak, jen mě to zajímá :))

cochee

Ano, kaju se, zaměnil jsem MP4 za MPEG-4…