Zibner

Jak vypálit film pro DVD přehrávač?

Myslel jsem, že když mám DVD s obsahem 4,7 GB, tak na to můžu dát filmy do 4,7 GB, ale když jsem včera vypálil dva filmy na jedno DVD (byly v HD – 720p, ale dohromady měly jen 1,7 GB), tak obraz byl naprosto příšerný. Jak to? Vždyť tam přece ještě 3 GB zbývaly.

Vypálil jsem to pro DVD přehrávač, takže jsem to na to tam nemohl dát jako na flashku. Nevíte někdo, čím to je? Popř. jaký program na to použít, aby se tomu předešlo?
Doplňuji:
Ta velikost 1,7 GB je velikost obou filmů dohromady před vypálením, kdy obraz byl 720p.

Nejlepší odpověď
Dochy

pokud jste z toho delal zas klasicke DVD, tak pokud se nepletu, na DVD se pouziva nejaky hodne stary kodek (MPEG2?)
tzn. vypalovaci soft to prekodoval do tohoto datove pomerne narocneho formatu a tak, aby se to na DVD veslo. Obvykle se na jedno DVD-video vejde jeden film.

Takze:

  1. Zkomprimoval jste to s pomerne velkym omezenim na datovou velikost a
  2. film presel nekolika ruznymy kompresnimi algoritmy a kazdy z nich se na nem podepsal.

Mozne dalsi duvody, ale to by chtelo dalsi info

Další odpovědi
Hlada

Jestliže máte DVD s kapacitou 4,7 GB, tak na něj skutečně můřete vypálit 4,7 GB dat. Bylo by dobré vědět, jakou velikost měly filmy před vypálením. Vypadá to, že to byly filmy zkomprimované a tedy se zhoršenou kvalitou. Kde nic není, ani čert nebere a žádný program tomu nepomůže. Kvalitu by nezlepšilo ani to, kdybyste film překonvertoval do formátu DVD Video a data by tak zabrala celý disk. Pouze by bylo možné film přehrát na starším přehrávači, který neumí přehrát MPEG-4. Ke konverzi ale zřejmě nedošlo.