jak koupit auto v polsku?

jaké dokumenty k tomu potřebuji a jak je to s pojištěním a kupní smlouvou?

Nejlepší odpověď
sonic222

Koupit auto, v polsku si zařídit vývozní značky (kvůli přepravě do ČR) i s pojištěním, po té vzít kupní smlouvu a TP z polska i s odhláškou, v ČR zajít na magistrát oni Vám vystaví nový TP tzv. čistopis a dá Vám českou převozní značku (ta je na 10 dní a nesmíte ve vozidle nikoho vozit, je jen kvůli převozu na stk), udělejte si alespoň povinné ručení a vozidlo pojistěte na VIN kód karoserie, které je uvedeno v TP, po té zajedete na STK a po té hned na evidenční prohlídku, pak už jen zpět na magistrát pro RZ a malý TP. Nezapomeňte potom na pojišťovně nahlásit novou RZ vozidla.