Kikes99

Jak je to s přihlášením auta z Polska?

Přihlášení auto z Polska

Zdravím, koupil jsem již v ČR dovezené auto na polských značkách, auto dovezl pan ale mělo to ještě pojistku z Polska a pán to neprepisoval na sebe. Pak to prodal dalšímu ten to taky nepsal na sebe a další který to. Koupil jsem já. Mám polský Technický průkaz a smlouvu. Akorát se chci zeptat jestli nebude problém že s tím že to nemá dovozove značky ale Obyč polské a jestli to půjde bez problémů pomocí přihlašovací stk atd přihlásit na mě tady v ČR a jestli nebude problém v tom že v Polsku tím pádem na to auto nikdo neplatil dále pojistku. Jen mě to zajímá nerad bych ho opravil a pak zjistil že nepůjde přihlásit nebo že bude problém s tou pojistkou že nikdo na to neplatil. Děkuji

Odpovědi
Arne1

Logicky… Pro přihlášení u nás je podstatné že má originální techničák. Jesli to má nějaké značky, to si mylím (!!!) že nikoho u nás nezajímá.
Co bode dělat polák na kterého je psaná pojistka a značky toho vozu v Polsku, to v podstatě není tvoje starost.
Pokud to chceš vědět přesně, zeptej se na nejbližší STK ( na tu budeš muset stejně zajet) a na radnici kde to budeš přihlašovat.

Misha03

Chtěl bych se zeptat jak to tedy dopadlo. Mám taky teď auto ke kterému mám zelenou kartu, velký malý techničák a kupni smlouvu mám pouze s tím co to měl přede mnou, ne s Polákem, je to velký problém nebo jak to tedy nakonec řešily úřady?