Helios

Jak prodat auto do Polska?

Jsem majitelem auta s platným TP. Mám kupce z Polska. Jak postupovat při prodeji, registraci či odhlášení. Musím auto nejprve odhlásit (jak)? Nebo přimo prodat na kupní smlouvu a pak jít oznámit prodej a přeregistrovat? Platí se nějaké poplatky?
Děkuji
Doplňuji:
Jaké doklady dostane kupující hned do ruky?
Velký techničák? Malý techničák? Emise?

Nejlepší odpověď
kropitko

Prodat,sepsat kupní smlouvu,zajít na příslušný úřad DI,auto odhlásit do malé kolonky na nového majitele(kupce). Potom zajít na pojišťovnu a odhlásit povinné ručení. Tím to pro Vás končí. Přihlášení a vše k tomu potřebné si zařídí nový majitel,včetně pla­teb

P.S Případně můžete ke kupní smlouvě přiložit plnou moc pro kupujícího,aby vše na DI ohledně převodu vozu zařídil sám,tak by Vám odpadlo běhání po úřadech. Pouze by jste musela zajít na pojišťovnu. Na to nezapomeňte ať zbytečně neplatíte nadále povinné ručení
Doplňuji:
Dejte mu plnou moc a máte to z krku,jinak koukněte do diskuze

Další odpovědi
člověk

kupující dostane jen kupní smlouvu ,techničáky potřebujete vy na odhlášení,jinak doporučuji prodávat když je otevřen DI a hned vše vyřídit ten den a je klid

Helios

Ještě prosím jeden dotaz k dané otázce: Jak je to s velkým a malým techničákem? Co komu zůstává a do kdy?
Děkuji

kropitko

Kupujícímu dejte pouze kopii těchto dokladů,až vše zařídíte na DI,tak mu dejte originály. Někdy se praktikuje,že se kupujícímu dá aspoň malý TP,ale nedoporučovala bych to,jelikož ho po Vás s největší pravděpodobností budou chtít,už se mi stalo,že jsem ho neměla a musela jsem zaplatit poplatek 100,–kč za vystavení nového. Nejlepší je doopravdy,předat všechny doklady + plná moc a ať si to vyřídí kupující