Muzu vratit auto?

pritelkyne si vzala od kolegy auto stim ze az bude mit penize tak mu to da.zadnou kupni smlouvu nemaji.muzu auto vratit aniz by mela nejaky problemy?auto je castecne prihlaseny na pritelkyni.chtela ho vratit ale on ze to nechce ze chce penize.a ted ji vyhrozuje

Odpovědi
Lotus

Tak pokud je auto v mezikolonce ve velkém TP už přepsané na její jméno,tak je už její a těžko ho bude vracet.To že si ho nedošla na uřad přihlásit nic nemění na tom,že jí nepatří.Pokud ho šel puvodní majitel přepsat na Vaší přítelkyni,tak mu musela poskytnout své iniciáli i s rodným číslem,jinak mu ho na inspektorátě nepřepíší.

cukrar

majitel vozidle je podle práva ten, kdo ho nabyl, to co je uvedeno v evidenci, nezakládá nic na právu k uvedenému autu.
Pokud přítelkyně „vzala od kolegy auto stim ze az bude mit penize tak mu to da“ uzavřela s ním smlouvu dle občanského práva. Takže kolega měl povinost dle zákona 56/2000 vozidlo odhlásit na ní.
podrobnosti ICQ 55180641