blesk26

Jak koupit v bazaru auto bez porušení zákonů?

Pokud přijdu do bazaru, dám na stůl peníze a koupím tam auto, se kterým chci hned odjet domů, automaticky tak porušuji předpisy, jelikož auto nemá značky a hlavně není pojištěné. Pojistit ho ale předem nemůžu – nemá značky a není moje. Značky si také nevykouzlím z klobouku.

Nabízí se nějaká varianta jak to správně udělat, aniž bych musel auto koupit, zaparkovat na dvoře v bazaru, vyřídit si papíry, dojít si na pojišťovnu, vrátit se k autu, nasadit značky a teprve druhý den odjet (protože naposledy uzavřené pojištění platilo až od druhého dne)?
Doplňuji:
Značky často nemívají auta přivezená ze zahraničí.

Ale ta exekuce je dobrý tip, děkuji :)

Nejlepší odpověď
zzzzz

Auta v bazaru značky většinou májí, nemají je pouze vraky, co tam stojí už pár let. Pojistku vám ochotně sjednají na místě přímo v bazaru, vytisknou vám i zelenou kartu. Pokud by jste si koupil vážně auto bez značek, tak si ho můžete odvést na platoňáku 🙂
Spíš vám doporučuji, aby jste si nechal do smlouvy zapsat, že proti vlastníkovi auta není vedena exekuce.
Doplňuji:
S těmi ze zahraničí je to trochu jinak, jsou dvě možnosti dovezení, buď jsou přivezeny na vývozních značkách, nebo na platoňáku. Tady je dobré sepsat s bazarem smlouvu o smlouvě budoucí a zaplatit až poté, co budou autu přidělené značky. Platí se i eko daň. Osobně bych bazaru dopředu žádné peníze nesvěřila.

Další odpovědi
Kelt

Když kupuji auto ,nezáleží na autobazaru nebo v obchodě, auto má nějako značku se kterou mohu odjet a přímo zde si mohu uzavřít pojistku. Pak si auto nahlásím na příslušném oddělení,kde mi přidělí značku. Proč by měl někdo nabízet zboží, aby porušoval zákon? Má prodejce oprávnění k prodeji – ano? Tak neporušuje zákon.
Ziskal jsi peníze legálně? Ano, taky neporušuješ žádný zákon.
Je auto, které chceš koupit, získané legálně ? To si můžeš zjistit podle čísla podvozku a motoru, jestli nepochází z trestné činnosti? Toto si všechno zjisti,protože náš zákazník náš pán. Dokud nezaplatíš a nepřebereš auto, tak bazar auto neprodá. Oni chtějí prodávat, jsou živi z prodeje aut. Když se ti nebude líbit jejich jednání a v něčem ti nebudou chtít vyhovět, jak jsem například uváděl, tak to pro mne není seriozní partner. Chceš za své peníze kvalitní zboží.

GoCars.cz

Je to jednoduché, máte dvě varianty, buď má auto již značky v bazaru, což znamená, že můžete po zaplacení ihned odjet, nebo je tu druhá varianta, a to, že auto značky nemá, v tom případě Vám autobazar vystaví značku zelenou, která má platnost (myslím) 10 prac. dní. Pojištění, jak je zde uváděno, Vám zajistí autobazar nebo to lze sjednat i předem a stím, že značka se do zelené karty zadávat hned nemusí, může se doplnit až po jejím přidělením na úřadě. Tuto značku si pak u většiny pojišťoven můžete doplnit k Vaší pojistce online na internetu, na webu pojišťovny 🙂

Strange

Vy nesmíte nic a stát může všechno. Pojištění můžete uzavřít podepsat v autobazaru. Ale toto nikoho nebolí: http://www.stre­am.cz/adost/10000981-a-dost-podvody-sojetymi-auty

honza19hk

jiný auto a plato na odvoz aut.Nebo avii s kontejnerem, složíš kontejner,najedeš do něj přes nájezdy ,přikurtuješ auto,natáhneš na avii a odjedeš kam chceš.