Avatar uživatele
hubickova

Jak je to s dědictvím

Můžu ze závěti vyškrtnout našeho syna a nechat po mně a manželovi dědit jen naše 2 dcery?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? GM, johana 56, fablen, briketka10 před 4354 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Po dle zákona je i syn dědicem. Nedědil by pouze v případě, že by jste ho vydědili. Vydědit lze pokud vede nezřízený život, / alkoholismus, gemblerství, drogy / , nebo byl opakovaně trestán, zanedbává vyživovací povinnost a nebo jeho chování je v rozporu s dobrými mravy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

jestli Vám pomůžou odkazy na online poradny zde na Googlu si můžete vybrat :

http://www.go­ogle.cz/#hl=cs&s­ugexp=frgbld&gs_­nf=1&cp=24&gs_id=22o&xhr­=t&q=d%C4%9Bdic­tv%C3%AD+onli­ne+poradna&pf=p&scli­ent=psy-ab&oq=d%C4%9B­dictv%C3%AD+on­line+poradna+&aq=f&a­qi=&aql=&gs_l=&pbx­=1&bav=on.2,or­.r_gc.r_pw.r_qf­.,cf.osb&fp=52d09e­de3958df93&biw=1029&bih=­499

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Paní Hubičková,
zadejte si do šedé lišty „vyloučení syna z dědictví“ . Objeví se Vám dost odpovědí na toto téma, ze kterých si jistě budete schopna vybrat tu správnou, která řeší právě Váš případ. Je to opakující se dotaz a je zbytečné pokládat tuto otázku stále znova. Zákon se za poslední dva měsíce v této oblasti nezměnil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Děti jsou neopomíjitelnými dědici. Z dědictví ho můžete vyloučit pouze soudně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jana5678

Nedávno jsem musela čelit těžké ztrátě, když mi zemřel můj dědeček. Tato bolestná událost mě velice zasáhla a objednala jsem pohřební službu Praha 10, kde mi pomohli s celým pohřbem. Nejvíce starostí mi dalo vybrat pro zesnulého správný oblek. Po pohřbu mě oslovil notář, který mi sdělil obsah závěti, co u něj nechal dědeček. Můj bratr nedostal nic, jelikož ho vydědil a důvod byl, že se o něj nikdy nepostaral, když to potřeboval.

Nový příspěvek