hubickova

Jak je to s dědictvím

Můžu ze závěti vyškrtnout našeho syna a nechat po mně a manželovi dědit jen naše 2 dcery?

Nejlepší odpověď
Drap

Po dle zákona je i syn dědicem. Nedědil by pouze v případě, že by jste ho vydědili. Vydědit lze pokud vede nezřízený život, / alkoholismus, gemblerství, drogy / , nebo byl opakovaně trestán, zanedbává vyživovací povinnost a nebo jeho chování je v rozporu s dobrými mravy.

Další odpovědi
briketka10

jestli Vám pomůžou odkazy na online poradny zde na Googlu si můžete vybrat :

http://www.go­ogle.cz/#hl=cs&s­ugexp=frgbld&gs_­nf=1&cp=24&gs_id=22o&xhr­=t&q=d%C4%9Bdic­tv%C3%AD+onli­ne+poradna&pf=p&scli­ent=psy-ab&oq=d%C4%9B­dictv%C3%AD+on­line+poradna+&aq=f&a­qi=&aql=&gs_l=&pbx­=1&bav=on.2,or­.r_gc.r_pw.r_qf­.,cf.osb&fp=52d09e­de3958df93&biw=1029&bih=­499

anonym

Paní Hubičková,
zadejte si do šedé lišty „vyloučení syna z dědictví“ . Objeví se Vám dost odpovědí na toto téma, ze kterých si jistě budete schopna vybrat tu správnou, která řeší právě Váš případ. Je to opakující se dotaz a je zbytečné pokládat tuto otázku stále znova. Zákon se za poslední dva měsíce v této oblasti nezměnil.

Mapel

Děti jsou neopomíjitelnými dědici. Z dědictví ho můžete vyloučit pouze soudně.

Jana5678

Nedávno jsem musela čelit těžké ztrátě, když mi zemřel můj dědeček. Tato bolestná událost mě velice zasáhla a objednala jsem pohřební službu Praha 10, kde mi pomohli s celým pohřbem. Nejvíce starostí mi dalo vybrat pro zesnulého správný oblek. Po pohřbu mě oslovil notář, který mi sdělil obsah závěti, co u něj nechal dědeček. Můj bratr nedostal nic, jelikož ho vydědil a důvod byl, že se o něj nikdy nepostaral, když to potřeboval.