Hykam

A jak je to s dluhy?

http://www.no­vinky.cz/finan­ce/340419-zavet-se-stava-nocni-murou-pribuznych.html

Pozůstalý, když příjme dědictví, tak v současnosti odpovídá celým svým majetkem za případné, i po vyřízení dědictví, přihlášené pohledávky. Budou i tyto neziskovky odpovídat za takové dluhy?
Doplňuji:
. .

Nejlepší odpověď
zzzzz

To je blbost co si napsal!!!

Pozůstalý- dědic odpovídá za dluhy pouze do výše dědictví.
Doplňuji:
Ano, i neziskovka bude odpovídat, stejně jako občan, jen do výše dědictví. V tomto je rovné postavení fyzických i právnických osob.

Co se týká dluhů, tak lze namítat promlčení někdy už za 3 roky od vzniku prodlení.

Další odpovědi
Pepa25

Neziskovka má stejné postavení jako kterýkoliv jiný dědic: může odmítnout, pokud neodmítne, odpovídá.

Hykam

zzzzz: bejvávalo, s novým občanským zákoníkem, když příjmeš dědictví, tak i později přihlášené pohledávky jdou za Tebou.

zzzzz

Jdou za tebou pouze do výše dědictví.

To znamená:
Tvůj majetek, který sis vydělal, nebo nabyl jinak, než v tom konkrétním dědictví je třeba 5 milionu, zdědíš jen sto tisíc, po roce se najde někdo, kdo bude uplatňovat dluh za toho po kom si dědil, dluh bude třeba milion. Takže ty budeš muset zaplatit jen těch sto tisíc co si zdědil, na tvůj majetek co nepatřil do toho dědictví nikdo nesáhne!!! Bylo by to v rozporu z ústavním právem, to média melou nesmysly a lidi tím matou:-(((