SpookyGirl

Jak dostat menstruaci?

Za měsíc mi bude 15 a ještě jsem neměla menstruaci. Všichni z naší třídy jí už mají.. Je nějaká věc jak to dostat aniž bych musela jít na gynekoligii?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Na gynekologii ti nepomůžou, je to přirozené a příjde to samo. U někoho dříve u někoho později.
Menstruace je normální částí přirozeného cyklického procesu vyskytujícího se u zdravých žen mezi pubertou a koncem reprodukčního věku. Začátek menstruace nazývaný i menarche se vyskytuje průměrně ve věku 12 let, ale může nastoupit kdykoli mezi 8 a 16 lety.

Další odpovědi
sádlo

Být tebou, tak bych to raději nechtěl…

ReHu

Buď v klidu. Není to výjimkou.

marci1

Pravděpodobně ji brzy budeš mít. Pokud by se tak nestalo do 16 let, pak navštiv lékaře. Před návštěvou gynekologa můžeš nejdříve navštívit svého pediatra nebo praktického lékaře, teprve v případě nutnosti gynekologa. 🙂