Comanch

Jak dlouho trvá vyřízení dobrovolné registrace k DPH?

Dobrý den, pokud podám na FÚ formulář o registraci k DPH (firma má nyní obrat 900 tisíc) jak dlouho trvá vyřízení a za jak dlouho budu moci fakturovat jako plátce? Děkuji

Odpovědi
Drap

Jen co ti dají DIČ. Obvykle na počkání

McArthur

Účtovat jako plátce můžete hned a na finančák zajít v pondělí. Nebo máte možnost trochu zamakat, udělat obrat 1 milion Kč nebo poměrnou část za rozhodné čtvrtletí a jste plátcem automaticky od následujícího zdaňovacího období.

klapalfr

Jak píše McArthur, účtovat jako plátce můžete hned. Pokud se ale chcete vyhnout běhání po úřadech, tak u nás existují služby, které vše ohledně registrace k DPH zařídí za vás. Například https://www.plat­ce.cz/