Godxon 1

Je pravda, že DIČ u fyzické osoby, která není plátcem DPH, je její rodné číslo?

Dobrý den,
je pravda, že DIČ u fyzické osoby, která není plátcem DPH, je její rodné číslo?
Děkuji za informace.

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano je to pravda! CZrodné číslo. Pod tímto číslem jste na FÚ registrován ať jste plátce DPH nebo nejste.
Registrován jste k placení daně z příjmu a jiné. Na př. k daní z nemovitosti, silniční dani apod. Pokud by jste byl plátcem DPH, měl by jste tam i registraci k DPH. Tyto všechny daně jsou pak registrovány pod DIČ CZrodné číslo.

Pokud se připravuješ jako neplátce DPH k EET, budeš na účtence uvádět toto DIČ byť jsi neplátce DPH.

Další odpovědi
kolmano

Fyzická osoba, která není plátce DPH, nemá DIČ. DIČ je číslo pro placení DPH.
Ale jinak podnikatelé plátci mají DIČ podle svého rodného čísla.