Jak lze podat prihlaska k DPH?

Zdravim, jakym zpusobem lze podat prihlaseni k DPH pro pravnicke osoby? Lze formular vyplnit a podat ho jednoduse na podatelne prislusneho financniho uradu? Ci je mozne vyplneny formular poslat postou nebo dokonce funguje moznost poslat formular na prislusnou podatelnu financniho uradu formou emailu podepsaneho elektronickym podpisem?

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Přihláška k DPH lze podat všemi způsoby, které popisujete. Vynechal jste pouze datovou schránku, která je nejefektivnější.
Záleží na tom, jak rychle se potřebujete stát plátcem DPH. Registrace nelze provést zpětně. Nejrychlejší způsob je dojít na registrační oddělení příslušného FÚ, tak jste plátcem DPH ihned.
Pokud zvolíte kterýkoliv jiný způsob, počítejte s prodlevou, kterou musí FÚ počítat na doručení.

Jo, a také počítejte s místním šetřením, to má teď FÚ novinku, chodí se koukat na všechny nové subjekty a nové plátce DPH 🙂

P.S: Přihlásit k DPH se můžete pouze formou fornuláře „přihláška DPH“