Jak se vypočítá obrat obce pro registraci k DPH?

Odpovědi
standa

Obratem se pro účely zákona o DPH rozumí veškeré VÝNOSY, které jsou zaúčtované na účtech účt. třídy 6 s výjimkou výnosů*) za zdanitelná plnění, která jsou osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně.

*) např. výnosy/příjmy z převodu a nájmu pozemků, staveb, bytů a nebytových prostor, jenž jsou osvobozeny od daně bez nároku na odpočet daně podle § 56 zákona.

Lehce komplikovaně (leč řečí zákona) lze říci, že pokud obrat obce za nejvýše 12 kalendářních měsíců přesáhne částku 1.000.000 Kč, stává se plátcem od prvního dne třetího měsíce následujícího po měsíci, ve kterém překročila stanovený obrat.
(detaily viz § 94, § 95 zákona o DPH)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dph/cast1h4­.aspx