Avatar uživatele
Registrovaný

Kdo a komu platí DPH při vývozu do 3. země?

Dobrý den, jak je to s placením daně, pokud vyvážím zboží do Ukrajiny, která není členem EU, její daň je 20%. Clo ani daň (aby nedošlo ke dvojímu zdanění) při vývozu není, vím, že si mohu daň odečíst pokud předložím finančnímu úřadu potvrzený přepravní doklad atd. Dejme tomu, že jsem se s kupujícím dohodl na tom, že náklady spojené s přepravou až do místa určení a proclení hradím já (podle dod. podmínky DDP), ale KDO a KOMU platím DPH? Musím se registrovat ke placení daní? A kde všude se musím registrovat? Jsem plátcem daně zde v ČR. Mockrát děkuji za odpověd.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Bronzový

Podle současného znění ustanovení § 66 zákona o DPH se vývozem zboží rozumí výstup zboží z území ES nebo na území podle § 3 odst. 2 zákona o DPH, pokud jsou součástí celního území ES a na Normanské ostrovy a do San Marina.

Vývoz zboží je osvobozen od DPH, pokud je odeslání nebo přeprava uskutečněna vývozcem nebo jím zmocněnou osobou. Vývoz zboží je také osvobozen od DPH, pokud je odeslání nebo přeprava uskutečněna kupujícím nebo jím zmocněnou osobou, jestliže kupující nemá v tuzemsku sídlo, místo podnikání nebo provozovnu, popřípadě místo pobytu nebo místo, kde se obvykle zdržuje. Vývoz zboží není osvobozen od DPH, pokud kupující přepravuje pohonné hmoty a potraviny pro vlastní potřebu.

Vývoz je uskutečněn, pokud je zboží propuštěno do celního režimu vývoz nebo pasivní zušlechťovací styk, zboží vystoupilo do třetí země a výstup zboží je potvrzen na daňovém dokladu[1] podle článku 793 nařízení Komise (EHS) č. 2454/93; tzn. na jednotném správním dokladu. Není-li výstup zboží celním orgánem potvrzen, plátce prokazuje splnění podmínky výstupu zboží do třetí země jinými důkazními prostředky.

Vývoz zboží je plátce povinen uvést do daňového přiznání, a to nejdříve za zdaňovací období, ve kterém byl oprávněn přiznat osvobození od DPH. Podle zákona o DPH plátce může uvést vývoz zboží do daňového přiznání pouze pokud může vývoz zboží prokázat.

Povinnosti ohledně DPH, cla a jiných plateb na Ukrajině si bude plnit v souladu s jejich legislativou patrně pouze Váš odběratel a pro Vás celá záležitost končí. (tedy až na výjimky, ale ty se Vás patrně týkat nebudou)

Kdybyste si chtěl zamotat hlavu, tak můžete třeba viz. zdroj zde: http://www.ucetni-portal.cz/…

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 211
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.