U dvou věží

Prodej zboží do zemí EU

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jsem živnostník a nejsem plátce DPH. Mám možnost prodeje svých výrobků – drobné dřevěné dekorace do Londýna. Nakupující chce zboží pro další prodej a je plátce DPH. Cena za zboží se pohybuje kolem 10.000,– Kč. Mám dotaz zda-li se tímto obchodem ze mě nestane plátce DPH. A jaký je limit pro neplátce DPH při prodeji svých výrobků do zemí EU, aby k této změně z neplátce plátcem nedošlo. Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Jednorázovým obchodem za 10.000,–- se plátcem nestanete. Plátcem v ČR se stanete v případě, že vaše obchody přesáhnou Kč 1 mil. za 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců.
Pokud tento limit přesáhnete budete mít povinnost nejen se registrovat u nás, ale pravděpodobně se stanete plátcem i v zemi, kam zboží dodáváte.
Na registrační limity k DPH v Anglii se musíte zeptat anglických kolegů.