Rokio

Jak dlouho schnou barvy na textil, kdy se je může zažehlit a jak dlouho trvá zažehlení?

Návod nemám.

Odpovědi
Kepler

Nevím jakou barvu na textil myslíš, zažehlovací barvu neznám. Ale třeba barvy značky DUHA mají návod na pytlíku. Rozpouštějí se ve vroucí vodě, textil se v ní máčí a pak se máchá. Po usušení se může normálně žehlit.

nyjono

Záleží na konkrétní barvě a také na tom, jak silnou máš vrtstvu.
Poznáš to na pohled. Nebo to zkus prstem, opatrně, jestli se barva chytá jebo ne. Rději to nech zaschnout déle.
Zaželení je potřeba podle použitého materiálu. Také opatrně, Třeba z rubu nebo přes papír.

Kazatel

Postupuj dle návodu, různé barvy, různé časy.

Funna

pokud nemáš návod, tak nevím, co chceš řešit…každá barva je jiná…některá se musí uvařit, některé jsou do studené vody…pak se obvykle ustalují v octě a máchají, dokud z nich neteče čistá voda…a pak se to nechá uschnout a žehlí se to jak jiné prádlo…
ale jaké barvy máš ty, třeba nažehlovací, to netuším…