kaolin

jak změkčit tvrde boty"pionýrky"ma­terial asi barex?

naklepavat je nebudu to bych je zničil ale nevěřím že neexistuje způsob kromě rozchození jak boty změkčit

Nejlepší odpověď
anonym

Nejlepší je krém, vojenský. Mokré barexky nikdy nesuš přímo, třeba u topení, na topení a podobně. Dej do nich noviny a nech volně schnout třeba na skříňce, počítej tak 2–3 dny.
Kdysi jsem používal líh, který jsem vetřel, obul si je a chodil v nich, aby se roztáhly.

Další odpovědi
isteron

Natrieť vazelínou na športovú obuv, alebo nejakým krémom na ruly Ja som používal aj bravčovú masť, staršiu . V predajniach obuvy zvykli mať aj ošetrujúce prostriedky s obsahom tuku, na športovú, prípadne turistické topánky. Na ZVS bolo dostať v Arme tieto krémy na vojenské kanady. Dajú sa použiť aj na iné kožené predmety, napr. rukavice, ktoré po zmoknutí a vysušení stvrdnú , a treba ich natrieť, aby nepopraskali.