Staraľová

Poradí mi někdo koupila sem si olejove barvy ale namalovany obraz nechce uschnout asi se ma k tomu dokoupit nějakyRoztok

Odpovědi
anonym

Zkuste REKTIFIKOVANÝ TERPENTÝN, který je pro malbu olejovými barvami nejvhodnější. Je výborným rozpouštědlem pryskyřic a současně slouží k ředění barev a k urychlování jejich schnutí, ovšem za cenu ztráty lesku. Je vhodný i k čištění malířkých pomůcek od barev. Jako odpad z destilace Terpentýnové silice vzniká KALAFUNA – což je bezvodá terpentýnová pryskyřice od světlých až po tmavé odstíny beze změny jakosti. Její použití je poměrně široké, používá se v elektro-průmyslu, při výrobě laků a lakových barev, v grafice, apod.

střevo

neboj, von uschne, i dyby to mělo trvat rok

může to pár dní trvat

s „roztokem“ je to jináč,,,,ten se ale v Česku nedá sehnat – jen tam, kde se víc maluje(Holancko, Itálie)
používá se na „stínový partie“ – prostě namažeš štětcem, a ta partie ztmavne, barvy zůstanou zachovaný, jen je to tmafší,,,
daj se koupit fšelijaký „síly působnosti“- silnější nebo slabší

„roztok na schnutí“ se f česku taky neprodává, to víš východ…
f Itálii to fšechno maj

gecco

Na olejomalby existuje několik typů uzavíracích laků – http://www.dielo-graph.sk/index­.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=164&Ite­mid=173 , ale rozhodně je doporučováno nechat dílo (obraz) několik měsíců*) nechat schnout bez uzavření…!
___
*) podle množství a tloušťky vrstev na obraze