prostenevim

Jak daleko je Měsíc od Slunce?

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak daleko je měsíc od Slunce

Nejlepší odpověď
annas

https://www.wol­framalpha.com/in­put/?i=distan­ce+from+moon+to+sun

Rozklikla jsem zdroj

"Interpretace vstupu

Měsíc | vzdálenost od Slunce

Aktuální výsledek:
0,9811 au (astronomické jednotky)

Převody jednotek:
1,468 × 10 ^ 8 km (kilometrů)
1,468 × 10 ^ 11 metrů
91,2 milionu mil

Porovnání vzdálenosti:
≈ (0,011 ≈ 1/90) × nejmenší vzdálenost od Slunce po helioplášť (79 až 100 au)
0,98 × průměrná vzdálenost Země – Slunce (≈ 1 au)"

Celkový odkaz na zdroj je uvedený v archivu u stejné otázky.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-je-zdalenost-mesice-od-slunce

Další odpovědi
Kepler

To záleží jednak na vzdálenosti Země od Slunce a na pozici Měsíce vzhledem k Zemi. Oběžná dráha Země je mírně eliptická, v zimě je v periheliu (nejblíž Slunci), v létě v afeliu. V průměru je to asi 150 000 000 km. Podobně i Měsíc vzhledem k Zemi – perigeum a apogeum, v průměru 384 000 km. Vidíme-li Měsíc v úplňku, je Země mezi ním a Sluncem, v novu je Měsíc mezi Sluncem a Zemí.

Arne1

Stejně nako Země. Ten rozdíl mezi Zemí a Měsícem je zanedbatelný

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.