adelka 13

Logická myšlenka:Každá hvězda se změní v černou díru co se teda stane se sluncem??

Každá hvězda jednou ,,umře" a změní se v černou díru.Slunce je přeci taky hvězda,tak co se stane když nastane její čas a taky ,,umře"?To sice může být až za kolik set let,ale až k tomu dojde tak mohlo by to mohlo ,,vcucnout" planetu Země ne?A možná nastane největší konec světa.Dřív jsem z toho měla depku a radši jsem se na svou smrt těšila,ale už je to ok ;)

Nejlepší odpověď
Drap

Buď v klidu,to už tu nebudeš a bude ti ok

Pokud je to osud opravdu každé hvězdy, tak i slunce dopadne stejně. Dále však už tvoje teorie trochu odporuje logice. Pokud vyhasne slunce, tak zanikne i život na zemi, takže i kdyby došlo k vcucnutí Země, tak to žádný konec světa nebude, protože to už bude dávno mrtvá planeta.

Další odpovědi
Richie

Buď v klidu,to už tu nebudeš a bude ti ok

Neboj, ze Slunce se černá díra nestane. Není na to dost hmotné, ale konec naší sluneční soustavy bude dost pekelný. Když Slunci dojde vodík, jako palivo termonukleární reakce, která v něm teď probíhá, tak se začne živit heliem, momentálním odpadem termonukleární reakce. Přesně nevím proč, ale začne se u toho rozpínat a pohltí Merkur a vtáhne do sebe Venuši. Ze Země se stane žhavá koule. A jak Slunci dojde i helium, tak se začne smršťovat a vyvrhovat značnou část své hmoty. Jak mu dojde veškeré palivo, tak se změní na bílého trpaslíka. Až vychladne úplně, změní se na černého trpaslíka.

badisko

Buď v klidu,to už tu nebudeš a bude ti ok

Naše Slunce samozřejmě jednou zanikne, to je všeobecně známo – zhruba za 6 miliard roků. Tento okamžik je ještě daleko. Současný rovnoměrný oběh těles Sluneční soustavy však v sobě může ukrývat zárodek chaosu. Dokonce i ty nejmenší nepravidelnosti se mohou časem zvětšovat a postupně měnit dráhy planet. Mezi současným a posledním západem Slunce, jak bylo vypočítáno, je dokonce přibližně 2% pravděpodobnost, že dojde ke katastrofě. Planeta Mars by se mohla postupně přiblížit do těsné blízkosti Jupiteru, která ji „vyhodí“ ven ze Sluneční soustavy. A pokud budeme mít velkou smůlu, pak by mohla velmi rozžhavená planeta Merkur prudce narazit do Země.

Zdroj: http://www.as­trovm.cz/cz/pro-navstevniky/no­vinky_obr/jaky-bude-osud-slunecni-soustavy.html

david22

Nabídkou výše uvedených odpovědí ses předem jakoby odsoudila k ne moc fundované odpovědi.