-Hanča-

Jaká je zdálenost Měsíce od Slunce?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Abys to neměla tak lehké, tak ti neodpovím. Jen ti napovím, že světlo ze Slunce na Zemi letí přibližně 8,3 minut.
Od toho odečti 159000km.

Další odpovědi
Arni

Když jsem to naposledy měřil, tak to bylo asi
384 000 km.
Ale to víte. Byl jsem zmrzlej z těch –160°C, tak jsem se možná o nějaký ten cenťák seknul

anonym

jakékoliv otázky související s čísly a konverzemi řeší velmi jednoduše www.wolframal­pha.com

tuto otázku samozřejmě také, stačí jen zadat „distance from moon to sun“ nebo jen „from moon to sun“ … a výsledek máte raz dva:

výsledek:
http://www.wol­framalpha.com/in­put/?i=distan­ce+from+moon+to+sun

haniya

Arni, jestli se nepletu tak ty jsi uvedl vzdálenost Země od Měsíce a né jak Hanča chce Měsíc od Slunce.

Fun1k

Země je od Slunce vzdálená cca 150 000 000 km (1 AU). Měsíc je od Země vzdálen cca 385 000 km. Takže hodně zhruba se vzdálenost Měsíce od Slunce (taky v závislosti na momentálním postavení měsíce na oběžné dráze kolem Země) phybuje od 150 385 000 km do 169 615 km. Ale to je jenom fakt zhruba.