Avatar uživatele
kapka

Jak bezpečně poznám jedlou holubinku?

Je na to nějaké jednoduché pravidlo, jako třeba zelená – sebrat, červená – nebrat? A s čím jedovatým si ji mohu splést?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Miroslavst, Kerberus před 4937 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

jak už jsem říkal v předešlé otázce, všechny holubinky jsou jedlé, jen některé jsou „jen“ dobré, jiné výtečné. Červená patří k těm „jen dobrým“ (holubinka révová), zelená (h. nazelenalá) k výtečným, fialová (fialovohnědá – h. celokrajná) k výtečným

I v mém atlasu potvrzují, že holubinky jsou tak výrazné, že splést si je s něčím takřka nemožno. Ty zelené možná v ojedinělých případech se smrtelně jedovatou muchomůrkou hlízovitou, proto je radši nesbírám – toto nebezpečí záměny však v atlasu vyvracejí
Doplňuji:
Mirku, to nefunguje – smrtelně jedovatá muchomůrka hlízovitá je bohužel velmi chutná houba. Ale jen jednou…

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Všechny holubinky jsou jedlé ale pozor na některé červené holubinky.Nejsou přímo jedovaté ale můžou být nejedlé.Můžete špetku holubinky ochutnat a když Vám nebude do půl minuty pálet jazyk tak je jedlá.Raději ještě prostudujte různé atlasy at můžem nadále komunikovat na zdejších otázkách a odpovědích.;-)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
GM

Všechny houby jsou jedlé, ale některé jen jednou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Asi takto:
Seberu-ochutnám-dobrá, dám do košíku
seberu-ochutnám, fuj, vyhodím
seberu, ochutnám, ksakru ještě že jsem do toho nešlápl!
Doplňuji:
Quentos nepopchopil-čti pořádně a celé. :D

Upravil/a: Miroslavst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
verka

Po holubinkách mi bylo kdysi tak zle, že ještě dneska je obcházím obloukem. A přesně jsem třídila podle pravidla pálí-nepálí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek