Zlatý

Jak bezpečně poznám jedlou holubinku?

Je na to nějaké jednoduché pravidlo, jako třeba zelená - sebrat, červená - nebrat? A s čím jedovatým si ji mohu splést?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

jak už jsem říkal v předešlé otázce, všechny holubinky jsou jedlé, jen některé jsou "jen" dobré, jiné výtečné. Červená patří k těm "jen dobrým" (holubinka révová), zelená (h. nazelenalá) k výtečným, fialová (fialovohnědá - h. celokrajná) k výtečným

I v mém atlasu potvrzují, že holubinky jsou tak výrazné, že splést si je s něčím takřka nemožno. Ty zelené možná v ojedinělých případech se smrtelně jedovatou muchomůrkou hlízovitou, proto je radši nesbírám - toto nebezpečí záměny však v atlasu vyvracejí
Doplňuji:
Mirku, to nefunguje - smrtelně jedovatá muchomůrka hlízovitá je bohužel velmi chutná houba. Ale jen jednou...

Další odpovědi:

Zlatý

Všechny holubinky jsou jedlé ale pozor na některé červené holubinky.Nejsou přímo jedovaté ale můžou být nejedlé.Můžete špetku holubinky ochutnat a když Vám nebude do půl minuty pálet jazyk tak je jedlá.Raději ještě prostudujte různé atlasy at můžem nadále komunikovat na zdejších otázkách a odpovědích.;-)

Bronzový

Všechny houby jsou jedlé, ale některé jen jednou.

Zlatý

Asi takto:
Seberu-ochutnám-dobrá, dám do košíku
seberu-ochutnám, fuj, vyhodím
seberu, ochutnám, ksakru ještě že jsem do toho nešlápl!
Doplňuji:
Quentos nepopchopil-čti pořádně a celé. :D

Bronzový

Po holubinkách mi bylo kdysi tak zle, že ještě dneska je obcházím obloukem. A přesně jsem třídila podle pravidla pálí-nepálí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 650
Zlatý beer 514
Zlatý annas 513
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.