bolak

Co je toto za druh houby?

http://s8.pos­timg.org/yo51bi3qd/hou­by_13092014.jpg

Je to jedlé? Roste to u nás po stovkách na několika metrech čtverečních ale nikdo to nesbírá.

Nejlepší odpověď
briketka10

mohla by to být Penízovka ?
http://botany­.cz/cs/rhodoco­llybia-butyracea/

Další odpovědi
tyrox

Jedlé to určitě bude, ale záleží jestli jen jednou nebo i více krát 🙂 .

beer

Bude to holubinka, ale druh neurčím. Jsou totiž velmi barevně proměnlivé, záleží proto také na místě výskytu, vůni, jak se dá loupat klobouk, velikosti a tvaru lupenů, atd.

BlackTerry

Podle mě je to holubinka. Jedlá je, ale moc si na ní asi nepochutnáš.

anonym

Myslím si,že je to holubinka dívčí

abendsbrot23

Penízovka to nejspíš nebude, ta roste přes zimu a roste v trsech ze dřeva. Pokud dobře vidím, tak toto roste po jednom ze země. Je to asi nějaká holubinka, většina holubinek je jedlá, ale pokud se v tom bezpečně nevyznáš, tak to radši nejez.
A že je nikdo nesbírá – jsou houbaři, kteří ví, že jsou to jedlé houby, ale jednoduše je nechtějí. Nevím proč, jsou to dobré houby.

briketka10

abendsbrot23

ta penízovka, jestli si četl odkaz roste od „června“ a na zemi !!

bolak

beer: byla kolem toho spousta dubovýho listí, a vedle některejch kumulací jsem našel podoubáka

ty klobouky neměly jako mají holubinky, a některý ty houby byly moc velký na holubinku, a ty větší právě měly klobouky tvaru trychtýře, noha zase spíš jako podoubák, jednu jsem si s ním dokonce splet, protože měla i prakticky totožnej klobouk jako podoubák, akorát že nebyl tak mastnej když byl mokrej

bolak

BlackTerry: to taky nebude ono, má to jinej tvar klobouku, a hlavně ta noha (která není vidět) je úplně jiná, není tak bílá a je mnohem tenčí

bolak

briketka10" já myslím že to nebude ono, vypadá to jinak.. a ta penízovka je taková moc průhledná

briketka10

tak je pošli Přemkovi uvidíš, jak bude rád
odpovídá přece houbařům, nebo néé ??